Krystyna Czubówna o zielonym obliczu Bytomia

Bytom od lat kojarzony jest z przemysłem ciężkim oraz kopalniami. O tym mniej znanym – zielonym obliczu miasta – dowiedzieć się można z najnowszego filmu zrealizowanego przez OPENgroup na zlecenie tamtejszego Urzędu Miejskiego.
O autorze
1 min czytania 2013-01-01

15-minutowa produkcja, poświęcona Miechowickiej Ostoi Leśnej, swoją sieciową premierę miała w piątek 28 grudnia. Liczba pozytywnych komentarzy świadczy o tym, że taki sposób przedstawiania Bytomia przypadł mieszkańcom do gustu.

Prace nad filmem trwały od kwietnia do listopada 2012 roku. Do zaprezentowania walorów jednego z najciekawszych bytomskich kompleksów leśnych wykorzystana została najnowsza technologia. Dynamiczne ujęcia lotnicze uzyskano dzięki zastosowaniu oktokoptera (mini-helikoptera z zamontowaną kamerą), skorzystano także ze slajdów kamerowych oraz animacji 3D. O to, aby informacje o Miechowickiej Ostoi Leśnej przekazane były w sposób ciekawy, zadbała, dysponująca wyjątkową barwą głosu, Krystyna Czubówna.

Urząd Gminy w Bytomiu powierzył firmie OPENgroup całkowitą produkcję filmu: od przygotowania koncepcji, poprzez stworzenie scenariusza i nagranie materiałów zdjęciowych, po montaż i udźwiękowienie oraz postprodukcję całości materiału. Do zadań firmy należało także opracowanie i wydanie broszury z informacjami dotyczącymi miechowickiego lasu. Film, który właśnie trafił do sieci, ukazał się także na płytach DVD, które stanowią część tego specjalnego wydawnictwa.

Miechowicka Ostoja Leśna, to obszar, który decyzją Rady Miejskiej Bytomia z dnia 25 stycznia 2012 roku objęty został ochroną prawną. Ten, położony w północno-zachodniej części Bytomia, 305-hektarowy kompleks leśny, wyróżnia się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi, na jego terenie znajdują się również obiekty przedstawiające wartość historyczną.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj