Książęce z Księciem w roli głównej. Marka startuje z nową kampanią

W nowej kampanii Książęcego pojawił się znany z logotypu Książę – brand hero marki, pełniący rolę charyzmatycznego przewodnika po świecie piw. Książę w nowym spocie oraz w materiałach wspierających promuje wariant Książęce IPA.
O autorze
1 min czytania 2021-03-11

Świeży spot Książęcego Kompanii Piwowarskiej to intrygująca, zaskakująca podróż przez świat piwa narysowany współczesną sztuką kolażu. Przewodnikiem jest odmieniony Książę dynamicznie poruszający się w wysmakowanej wizualnie, pełnej przygód sensualnej rzeczywistości. Nowy świat Książęcego jest efektem procesu zmiany, który rozpoczął się rok temu. Zapoczątkowały go zmienione opakowania. Wraz z nimi narodziła się komunikacja bazująca na koncepcji podróży do miejsc, z których wywodzą się poszczególne gatunki.

– Cieszę się, że Książę pojawił się w naszej komunikacji. Nie musieliśmy wymyślać tej postaci, bo była z nami od zawsze: zakorzeniona w tradycji, powiązana z nazwą marki. Dla tak charyzmatycznego bohatera i jego opowieści potrzebowaliśmy odpowiedniej formy. Kolaż idealnie spełnił nasze potrzeby. Dzięki otwartości takiego języka wizualnego możemy się wyróżnić i pokazać to, co charakteryzuje Książęce – różne style oraz wysoką jakość – mówi o odświeżeniu wizerunku marki Maciej Kuś, brand manager Książęcego.

Kampania jest częścią nowej platformy komunikacji marki. Za jej opracowanie odpowiada agencja Scholz & Friends Warszawa, należąca do Grupy S/F. To kolejny już projekt Scholz & Friends Warszawa dla Kompanii Piwowarskiej i marki Książęce. 

Nowa kampania wystartowała 11 marca i będzie obejmować telewizję, VOD, działania w Internecie i mediach społecznościowych oraz materiały POS. Za działania ATL odpowiada agencja Scholz & Friends Warszawa, reżyserem spotu jest Marcin Filipek, a operatorem Wojtek Zieliński. Kostiumy przygotowała Malwina Wędzikowska, scenografię Robert Dąbrowski. Produkcją spotu zajął się dom produkcyjny Dynamo, postprodukcją Platige we współpracy z BrosFX, a udźwiękowieniem Juice. Planowaniem mediów dla marki Książęce zajmuje się Zenith, a za prowadzenie działań digital odpowiada agencja Gong.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Premiera kolejnego spotu Książęcego promującego tegoroczną nowość zapowiedziana jest na kwiecień tego roku.

Słuchaj podcastu NowyMarketing