Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Kto jest najmądrzejszym CEO? W czołówce brakuje Zuckerberga i Muska (raport)

Przeanalizowanie wypowiedzi 100 amerykańskich CEO, przez pryzmat powszechnych wzorców językowych pozwoliło odkryć, którzy menedżerowie najwyższego szczebla wykazują się najwyższym ilorazem inteligencji. Co ciekawe, najbystrzejszy umysł wcale nie wiąże się z największym majątkiem.
O autorze
2 min czytania 2023-11-23

fot. medium.com

Zakres i wyrafinowanie słownictwa, złożoność struktur zdań i proponowanych pomysłów, jakość konstrukcji i analizy argumentów oraz umiejętności wiązania wypowiedzi z szerszymi kontekstami – oto aspekty, które wzięto pod uwagę w badaniu. Analiza przeprowadzona w sierpniu 2023 r. objęła transkrypcje wystąpień publicznych poszczególnych dyrektorów. Pod lupę wzięto od 60 do 180 minut ich monologu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Jeff Bezos mądrzejszy od Marka Zuckerberga i Elona Muska

Były CEO Amazonu, który przekształcił zwykłą księgarnię internetową w światowego giganta e-commerce, okazał się 5. najinteligentniejszym dyrektorem generalnym w Ameryce. Jak czytamy w raporcie, Bezos stanowi niezwykłego przywódcę dzięki swojej dalekowzroczności i zdolności adaptacji.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Stawiany często w jednym szeregu z Bezosem Mark Zuckerberg uplasował się dopiero na 8. pozycji, tuż za szefem Netfliksa, Reedem Hastingsem. Lider korporacji Meta może się jednak pochwalić pokonaniem Elona Muska, który zebrał mniej punktów inteligencji niż Brian Chesky z Airbnb czy Jensen Huang z Nvidii.

Prezesi Grupy BMW, FedEx i Ford Motor na dole rankingu inteligencji

Po drugiej stronie zestawienia znalazły się takie postacie, jak Oliver Zipse z Grupy BMW, Raj Subramaniam z FedEx oraz Jim Farley z Ford Motor. Choć wystąpienia tych liderów przejawiały najniższą inteligencję, nie oznacza to braku innych cech przywódczych. Każdy z tych prezesów prezentuje wizjonerskie podejście i przyczynia się do rozwoju swojej branży – zauważają twórcy raportu. Dodatkowo Zipse zyskał miano dyrektora generalnego z najbardziej pozytywnym nastawieniem.

Inteligencja ma różne wydania, a jednym z nich jest inteligencja emocjonalna, która sprzyja zrozumieniu i współpracy. Pod tym kątem najbardziej pozytywnie wyróżnia się Tricia Griffith z Progressive. Z kolei, pod względem skupienia na kliencie przoduje Rodney McMullen ze spółki Kroger, a najbardziej zorientowanym na zespół CEO okazuje się Karen S. Lynch z CVS Health.

Klarowna i precyzyjna komunikacja może pomóc pracownikom zrozumieć, czego się od nich oczekuje, zmniejszając dezorientację i potencjalny niepokój, co może wpłynąć na motywację. Okazywanie empatii i zrozumienia innym pomaga w budowaniu zaufania w zespole – mówi Sylvia Johnson z Preply.

Więcej o inteligencji wśród prezesów zarządów największych korporacji można przeczytać na blogu Preply.