Kulturawplot.pl Blogiem Roku 2014!

Człowiek XXI wieku, który wnosi nową wartość w przestrzeń publiczną i jak nikt inny prezentuje oryginalny kontent kulturowy dopracowany w każdym szczególe pod względem językowym i wizualnym – tak jurorzy argumentowali decyzję o przyznaniu Bloga Roku 2014 Michałowi Fedorowiczowi za blog kulturawplot.
O autorze
3 min czytania 2015-03-09

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 3 marca 2015 roku w warszawskim Centrum Konferencyjnym Muranów zostały wręczone nagrody 10. edycji konkursu Blog Roku 2014. Jurorzy przyznali tytuł Bloga Roku 2014 i wręczyli statuetki autorom najlepszych blogów w 10 kategoriach. Tradycyjnie przyznana została również nagroda Bloga Blogerów. Z okazji jubileuszowej edycji konkursu wybrano również autora najlepszego Tekstu Roku.

Tytuł Blog Roku 2014 trafił w ręce zwycięzcy kategorii „Literackie i kulturalne”, autora kulturawplot.pl. Michał Fedorowicz oprócz statuetki otrzymał kultowego Fiata 500. Juror Tomasz Raczek, chcąc szczególnie docenić twórczość blogera, wręczył zwycięzcy osobistą nagrodę im. Zygmunta Kałużyńskiego.

Wyróżnienia Główne jurorzy przyznali natomiast blogowi Hafija.pl za eksperckość i niszczenie stereotypów związanych z odpowiedzialnym rodzicielstwem oraz Krotkiporadnik.pl za potencjał pióra i ważną społecznie tematykę.

Wyróżnienie Główne dla Hafija.pl to to wielki powrót „Blogów parentingowych”. Jurorka Edyta Jungowska w uzasadnieniu decyzji o przyznaniu Bloga Roku 2014 w swojej kategorii dla bloga Agaty Aleksandrowicz mówi, że to potężna dawka fachowej wiedzy i wsparcia w zakresie umacniania swoich rodzicielskich kompetencji – autorka ma potencjał, aby wypełnić lukę w tej dziedzinie i stać się ekspertem, który w merytoryczny i jakościowy sposób zabierze głos w dyskusji na temat rodzicielstwa – mówi jurorka.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Drugie Wyróżnienie Główne trafiło do zwyciężczyni kategorii „Życie i społeczeństwo” ocenianej przez blogera i ubiegłorocznego zwycięzcę Bloga Roku Konrada Kruczkowskiego. Najlepszą okazała się Justyna Mazur i jej Krótki poradnik jak ogarnąć życie. Autorka proponuję przystępną publicystykę, a jednocześnie porusza tematy ważne społecznie. Chcieliśmy docenić przede wszystkim wysoki poziom jakościowy treści publikowanych na blogu. O rzeczach trudnych, takich jak depresja, uporczywe nękanie, pisze w sposób angażujący i wyważony. Potrafi w unikalny sposób połączyć osobiste doświadczenia z tym, co ważne dla czytelnika. Na uwagę zasługuje lekkie pióro autorki i łatwość formułowania myśli, co daje szansę zaistnienia w szerszej debacie publicznej – komentuje juror.

Decyzją Karola Okrasy najlepszym blogiem kulinarnym 2014 roku został Wegan Nerd – innowacyjny blog dla wszystkich tych, którzy nie mogą wszystkiego jeść. Wegan Nerd niemal w całości poświęcony jest tematyce kuchni roślinnej – bez mięsa, bez jajek, bez mleka, a od niedawna także bez glutenu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Michał Szafrański, bloger i laureat Wyróżnienia Głównego Bloga Roku 2013 w kategorii „Specjalistyczne i firmowe” wyróżnił Finanse bardzo osobiste. FBO to autorska i w pełni profesjonalna witryna, na której twórca prezentuje praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania rodzinnymi finansami oraz porady, komentarze nawiązujące do aktualnych wydarzeń z zakresu ekonomii.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Tradycyjnie o tytuł najlepszego bloga walczyli także najmłodsi. Oceną „Blogów nastolatków” zajęła się wokalistka Margaret, która wytypowała Milion&Oliwka. Autorka bloga – Oliwia – to niezwykle rozsądna i dojrzała jak na swój wiek nastolatka. Jej wpisy to barwna opowieść o codzienności i ciekawe, inspirujące przemyślenia .

Uwagę Michała Piróga – jurora kategorii „Pasje i twórczość” zwrócił blog Zabij Grubasa. To męski punkt widzenia o zdrowym stylu życia, w którym autor pokazuje, jak zmieniło się jego życie po zrzuceniu kilkudziesięciu kilogramów. Dieta, bieganie, książki, a wszystko po to, aby zarażać otaczających ludzi pozytywną energią i życiem w stylu fit.

Autorem najlepszego bloga z kategorii „Podróże” zdaniem Martyny Wojciechowskiej jest Karol Lewandowski – twórca witryny Busem przez świat. To wyjątkowy i niecodzienny projekt zakładający zwiedzanie świata starym hipisowskim busem przy jak najniższym budżecie. Uwagę jurorki zwraca przede wszystkim fakt, że do wyprawy dołączyć może każdy czytelnik bloga.

W kategorii „Lifestyle” główną nagrodę zdobył Volantification i jego męski blog, który lubią czytać też kobiety. Dorota Gardias, jurorka tej kategorii, z całą pewnością jest jedną z nich.

Maja Sablewska oceniająca blogi w kategorii „Moda i uroda” wyróżniła Vivi&Oli, dziecięcy blog modowy prowadzony przez mamę – pasjonatkę mody, fotografii i designu.

Tekst Roku to kategoria, która została dołączona do konkursu z okazji dziesiątej, jubileuszowej, edycji. Jurorką tej wyjątkowej kategorii była Joanna Bator, która nagrodziła wpis pt. Anatomia matki z bloga Matko Jedyna.

Bloga Blogerów 2014 czyli Mypinkplum.pl wybrało jury składające się z laureatów ostatniej edycji konkursu, tj. Konrad Kruczkowski, Michał Szafrański oraz Karol Werner. Wybierali oni spośród 20 blogów wskazanych w rankingu Brand24 i Hash|fm. Zestawienie zostało stworzone poprzez analizę interakcji, czyli zliczonej liczby ruchów internautów.