„Gdzie dobro króluje, nic się nie marnuje”. Marka Cukier Królewski uruchomiła 5 lodówek społecznych

„Gdzie dobro króluje, nic się nie marnuje”. Marka Cukier Królewski uruchomiła 5 lodówek społecznych
Marka Cukier Królewski we współpracy z Fundacją Weź Pomóż uruchomiła 5 lodówek społecznych. Charakterystyczne zielono-czerwone jadłodzielnie działają w województwie dolnośląskim i opolskim. Powstały w ramach kampanii Piecz, Przerabiaj, Podziel się i towarzyszącej jej akcji, realizowanej pod hasłem „Gdzie dobro króluje, nic się nie marnuje”.
O autorze
1 min czytania 2024-03-07

Lodówki społeczne sygnowane logo marki Cukier Królewski i Fundacji Weź Pomóż działają w 5 miejscowościach, w południowej części Polski. Pierwszy punkt uruchomiono we Wrocławiu, przy ul. Kościelnej 18, w listopadzie ubiegłego roku. To czy powstaną 4 kolejne jadłodzielnie zależało od frekwencji podczas przedświątecznej transmisji na Instagramie Cukru Królewskiego, prowadzonej przez ambasadorki marki. Cel został osiągnięty. Liczna obecność internautów sprawiła, że dziś prężnie działa 5 zielono-czerwonych lodówek społecznych. Charakterystyczne urządzenia zdobi hasło „Gdzie dobro króluje, nic się nie marnuje”. Jest to także nazwa akcji, towarzyszącej trwającej o ponad roku kampanii Piecz, Przerabiaj, Podziel się, w ramach której marka Cukier Królewski zachęca do niemarnowania jedzenia oraz dzieli się rozwiązaniami i przepisami w duchu less waste.

Pozostałe 4 jadłodzielnie znajdują się w Długołęce przy ul. Robotniczej 12, Nowogrodźcu przy ul. Asnyka 53, Walimiu przy ul. Długiej 8 oraz w Zdzieszowicach przy ul. Góry Św. Anny 21b/2. Mają one z jednej strony stanowić wsparcie dla osób w kryzysie, a z drugiej ułatwiać mieszkańcom niemarnowanie żywności.

Zdjęcie główne: materiały prasowe marki Cukier Królewski

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj