Marka & Other Stories wprowadza kolekcję wegańskich kosmetyków naturalnych

Jesienią w ofercie kosmetyków do ciała marki & Other Stories pojawi się nowa linia ekologicznych produktów. Kolekcja dziewięciu kosmetyków w trzech wersjach zapachowych została zarejestrowana przez brytyjską organizację Vegan Society.
O autorze
2 min czytania 2020-09-02

– Prace nad kolekcją kosmetyków premium trwały od dawna. Zaczęło się od pragnienia, by jeden z najbardziej uwielbianych aromatów & Other Stories rozwinąć w pełną gamę produktów. Zależało nam, by powstały one ze składników pochodzenia naturalnego, były za- pakowane w starannie dobrane materiały i zarejestrowane przez Vegan Society – mówi Hanna Grönstedt, managerka produktu & Other Stories.

Nowa kolekcja kosmetyków do ciała powstała w dziale urody sztokholmskiego atelier & Other Stories. W jej skład wchodzą trzy linie o minimalistycznych, ale wyjątkowych kompozycjach zapacho wych: Humlegården, Lärkstaden i Fjäderholmarna.

Życie w Szwecji – o klimacie z wyraźnym podziałem na cztery zupełnie różne pory roku – nauczyło miejscowych ekspertów kosmetyki wszystkiego o pielęgnacji podczas surowych zim czy długiego lata. Aby sprostać zmieniającym się potrzebom skóry na przestrzeni roku, stworzono dziewięć receptur: w tym rozpieszczające ciało płyny do mycia, rewitalizujące peelingi i bogate kremy nawilżające. Ich baza wykorzystuje wysokiej jakości oleje z nasion bawełny i owsa, których intensywne właściwości nawilżające są słynne z dobroczynnego i odżywczego działania na skórę. Kolekcja zaspokoi jej wszelkie potrzeby – przez wszystkie pory roku i w każdym klimacie.

Stosowanie oleju z nasion bawełny sprawia, że zawarte w nim proteiny i tłuszcze pomagają wzmocnić funkcjonowanie naturalnej bariery ochronnej skóry. Owies znany jest z kojących, łagodzących i nawilżających właściwości, które zapewnia bogactwo zawartych w nim protein, polisacharydów, lipidów, awantantamidów i witamin.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wszystkie z nowych produktów do pielęgnacji ciała zostały zarejestrowane przez Vegan Society – pionierską i najstarszą na świecie organizację wegańską z Wielkiej Brytanii. Produkowane są w Szwecji, by umożliwić bliską współpracę z ekspertami na każdym etapie powstawania kosmetyków.

Opakowania kolekcji zostały starannie zaprojektowane, by chronić wyjątkowe receptury w najbardziej skuteczny sposób i ograniczać ich wpływ na środowisko. Większość receptur zamknięto w butelkach z pochodzącego z recyklingu plastiku PCR. Zastosowano także tuby z aluminium – tworzywa, które może nieskończenie wiele razy zmieniać swoją postać – i szkło, wybrane dzięki jego łatwości ponownego zastosowania.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Nowa kolekcja kosmetyków do ciała jest połączeniem intelektualnych i kreatywnych stron & Other Stories. Jest dziełem naszej wizji stworzonym z myślą o przyszłości. Dzisiaj klientki poszukują produktów, które odzwierciedlają ich własne wartości. Wyrażając to, co dla nas ważne, zapraszamy wszystkich do tego świata – mówi Rocky af Ekenstam Brennicke, brand & creative director & Other Stories.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Kolekcja będzie dostępna w sklepach & Other Stories i online na stories.com od września 2020 r.