Marketing w chmurze! 5 zalet cloud computingu dla agencji marketingowych

Marketing w chmurze! 5 zalet cloud computingu dla agencji marketingowych
Gartner prognozuje, że do 2020 roku firm nieużywających chmury będzie tak mało, jak dziś tych bez internetu! Według szacunków aż 85% przedsiębiorstw ma w 2019 wykorzystywać cloud computing (w 2013 było ich zaledwie 23%).
O autorze
2 min czytania 2018-07-03

Klientom warto zatem od razu rekomendować umieszczenie projektów marketingowych w chmurze, bo dziś to optymalna metoda przetwarzania danych.

Dlaczego chmura obliczeniowa jest dla agencji marketingowych tak atrakcyjna?

 1. Oszczędzasz, bo płacisz tylko za zużyte zasoby
  Nie używasz i nie płacisz! Największą korzyścią z chmury jest płatność tylko za moc obliczeniową, która rzeczywiście została wykorzystana. Przykładowo uruchamiasz wirtualne serwery, na których umieszczony jest twój landing page, a po zakończeniu kampanii zmniejszasz moc obliczeniową razem z malejącym ruchem. Intuicyjny panel administracyjny chmury e24cloud pozwala zrobić to przy użyciu kilku kliknięć bez żadnych formalności. Dostosowujesz zatem płatność do stopnia zaawansowania Twojego przedsięwzięcia. Sprytne, prawda?
 2. Nie musisz wiedzieć, jak popularny będzie twój projekt
  Zapewne nie potrafisz do końca przewidzieć, jak duży będzie odzew kampanii marketingowej dla twojego klienta. To specyfika pracy agencji. Co począć? Zaufaj elastyczności chmury! Możesz samodzielnie zwiększać i zmniejszać moc obliczeniową w dowolnej chwili, obserwując natężenie ruchu na stronie czy liczbę pobrań aplikacji. W ten sposób nawet nieplanowana klęska urodzaju wcale nie stanie się prawdziwą klęską. Dzięki chmurze użytkownicy nie zobaczą słynnego błędu 404!
 3. Nie inwestujesz w sprzęt IT
  Agencje marketingowe pracują przede wszystkim projektowo. Potrzebują zatem rozwiązań IT na określony czas bez zbędnych inwestycji. Wykorzystanie wirtualnych maszyn oznacza, że w ogóle przestajesz myśleć o fizycznym sprzęcie! Dotyczy to zarówno wysokich kosztów związanych z jego zakupem (sam serwer to minimum 10 tys. zł), ale także wymiany po awarii. Nie przejmujesz się też warunkami, w jakich powinny być przechowywane serwery (temperatura, ochrona przeciwpożarowa, wentylacja). Dzięki chmurze skupiasz się na biznesie swoim i Twojego klienta. Zupełnie zapominasz o trywialnych problemach dnia codziennego typu zepsuty dysk, przerwa w dostawie prądu czy kłopoty z łącznością.
 4. Nie tworzysz wieloosobowego działu IT
  Nie musisz opiekować się fizycznym sprzętem 24/7/365, więc nie potrzebujesz także grona zawsze dostępnych administratorów. Poza tym zarządzanie chmurą wcale nie jest trudne! Podstawowe konfiguracje w e24cloud specjalista IT może wyklikać samodzielnie w kilka sekund. Zdarzył się jednak problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić? Możesz zgłosić się do zespołu wsparcia e24cloud. Eksperci Beyond.pl rozwiążą twój kłopot najszybciej jak to możliwe. Ty zapłacisz tylko za czas naprawy, a więc znów oszczędzasz!
 5. Twoje dane są bezpieczne
  Chcesz mieć pewność, że działasz zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych? Wybierz chmurę od lokalnego dostawcy! Poznańska firma Beyond.pl wszystkie zasoby IT przechowuje na terenie kraju. Dodatkowo to pierwsza serwerownia w Europie Środkowo-Wschodniej z certyfikatem bezpieczeństwa Rated 4 wg ANSI/TIA-942. Sukces na światową skalę! W profesjonalnym centrum danych aplikacje, multimedialna baza czy strona www twojego klienta są nie tylko świetnie zabezpieczone, ale także masz do nich stały dostęp na wielu urządzeniach jednocześnie.