McDonald’s wspiera administrację Joe Bidena i rozpoczyna promocję szczepień

McDonald’s wspiera administrację Joe Bidena i rozpoczyna promocję szczepień
McDonald's planuje w USA rozpocząć działania mające na celu zachęcenie do szczepień i zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat szczepionek przeciw koronawirusowi.
O autorze
1 min czytania 2021-05-14

fot. corporate.mcdonalds.com

Sieć restauracji McDonald’s podjęła decyzję o wsparciu administracji Joe Bidena w walce z pandemią COVID-19. Celem działań ma być ułatwienie dostępu do informacji o szczepionkach i zachęcenie obywateli USA do szczepień.

Do końca maja br. McDonald’s planuje zamieścić na billboardach na Times Square reklamy informujące o szczepionkach, natomiast od lipca na kubkach McCafe zostaną zamieszczone specjalne naklejki, które będą kierować na rządową stronę vaccines.gov, na której można dowiedzieć się m.in. jak chronić się przed COVID-19, czy też gdzie znajduje się najbliższy punkt szczepień. Nowe opakowania i planowane reklamy będą nawiązywać graficznie do trwającej obecnie ogólnokrajowej kampanii „We Can Do This”.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Kilka dni temu Kancelaria Premiera zaprezentowała nowy spot stworzony w ramach rządowej kampanii #SzczepimySię. W reklamie ponownie wystąpił aktor Cezary Pazura, który – tym razem jako Kiler – zachęca do skorzystania ze szczepionki na koronawirusa.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS 2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Nestlé w okresie pandemii postanowiło otoczyć szczególną troską tych, którzy na co dzień bohatersko troszczą się o innych. Do połowy 2021 r. firma przekaże ok. 4,5 mln produktów spożywczych i butelek wody o łącznej wartości blisko 9 mln złotych.