Mercedes-Benz składa hołd Berthcie Benz – kobiecie, która nie bała się niczego

Mercedes-Benz składa hołd Berthcie Benz – kobiecie, która nie bała się niczego
Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet, Mercedes-Benz postanowił złożyć hołd partnerce biznesowej i żonie Carla Benza – Berthcie Benz, która odegrała kluczową rolę w historii niemieckiego przedsiębiorstwa.
O autorze
0 min czytania 2019-03-11

Mercedes-Benz postanowił złożyć hołd Berthcie Benz, partnerce biznesowej i życiowej Carla Benza, i z okazji tegorocznego Dnia Kobiet zaprezentował spot zatytułowany „The Journey That Changed Everything”.

Film opowiada historię pierwszej długodystansowej podróży samochodem, z Mannheim do Pforzheim w Niemczech w 1888 roku. To właśnie w nim uczestniczyła Bertha Benz, która tym samym chciała udowodnić światu, że wierzy w innowacyjność wynalazków swojego męża.

Dzięki determinacji, pewności siebie i wytrwałości Bertha Benz przyczyniła się w dużym stopniu do zaprezentowania na szeroką skalę pierwszego automobila, skonstruowanego przez Carla Benza.

PS

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wszyscy znają zwrot „Za każdym wielkim mężczyzną stoi wspaniała kobieta”. Ale co to oznacza? Że mężczyzna zawsze odgrywa główną rolę, a kobieta jest jego pomocnikiem? Marka Stabilo Boss w kampanii „Highlight the Remarkable” zwraca uwagę na niezwykłe kobiety i ich historie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing