Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Milion kwiatów dla pszczół – rusza 9. edycja programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

Brak pożywienia – nektaru i pyłku znajdującego się w kwiatach roślin zielnych, krzewów i drzew – stanowi jedno z największych zagrożeń dla pszczół. Wystartowała 9. edycja programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, którego celem jest zasadzenie miliona kwiatów dla pszczół.
O autorze
2 min czytania 2019-04-24

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami naukowymi, liczebność owadów maleje na całym świecie. Zagrożone są również pszczoły, a jedną z głównych przyczyn tego stanu jest brak odpowiedniego dla nich pożywienia. Spadek liczebności owadów zapylających jest niebezpieczny dla rodzimej przyrody, naszej gospodarki, ale także każdego z nas. Od zapylania przez pszczoły zależy produkcja 1/3 żywności, w tym wiele odmian owoców oraz ponad 4000 odmian warzyw. 

W ramach startującej właśnie 9. edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” tradycyjna polska gościnność ma szansę objawić się w zupełnie nowej odsłonie. Każdy z nas, sadząc kwiaty przyjazne pszczołom, może ugościć pszczoły u siebie w ogródku, na balkonie czy tarasie i odwdzięczyć się za owoce i warzywa, które mamy dzięki nim. Celem projektu jest posadzenie miliona roślin przyjaznych pszczołom – kwiatów, krzewów i drzew, w ciągu najbliższych trzech lat.

– Gdy 9 lat temu uruchamialiśmy program, nasze działania koncentrowały się na edukowaniu o roli pszczół i licznych zagrożeniach dla ich przetrwania. Od czterech lat angażujemy do konkretnych działań i chcemy wywołać u każdego poczucie sprawczości – mówi Beata Klassek, koordynator programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. – Posadzenie miliona roślin przyjaznych pszczołom to ambitny cel, ale wierzymy, że wspólnie uda nam się go osiągnąć. Wystarczy zacząć od posadzenia kwiatów na balkonie lub w ogrodzie, a potem namówić do tego przyjaciela, sąsiada, zakład pracy czy gminę. Każdy z nas może wpłynąć na poprawę warunków życia pszczół – dodaje Klassek.

Do sadzenia organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników kwiecistych balkonów i ogrodów, a także gospodarzy terenów zieleni – samorządy, firmy czy różnego rodzaju wspólnoty. Listę roślin przyjaznych pszczołom można znaleźć pod adresem www.pomagamypszczolom.pl/baza-wiedzy.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

„Z Kujawskim pomagamy pszczołom” to najdłużej trwający i największy w Polsce program odpowiedzialności społecznej działający na rzecz pszczół, który przyniósł znaczące efekty w zakresie edukowania o roli zapylaczy w ekosystemie. Zainicjował także szereg działań osób prywatnych, samorządów, społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych, wpływających na poprawę dostępności wartościowego pożywienia dla pszczół. W ostatnich dwóch latach działania na rzecz pszczół podjęło blisko 250 samorządów, uzyskując tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołom, a zaangażowanie organizatorów programu, partnerów oraz osób indywidualnych zaowocowało powstaniem 70 tysięcy Miejsc Przyjaznych Pszczołom w całej Polsce.

Cel programu – poza pomaganiem zapylaczom – ma także aspekt estetyczny. Sadzenie kwiatów przyjaznych pszczołom oznacza tworzenie tysięcy pięknych i kolorowych miejsc w całej Polsce, bo przecież lubiane przez pszczoły rośliny są z reguły wielobarwne i pachnące.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Każdy, kto posadzi kwiaty dla pszczół, może to zgłosić na stronie www.pomagamypszczolom.pl i dołączyć do grona osób, które działają na rzecz tych wyjątkowych owadów. Na stronie znajdują się także szczegółowe informacje o programie, roślinach przyjaznych pszczołom oraz poradniki, jak je sadzić i pielęgnować.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się