MSKPU jedną z najlepszych szkół artystycznych świata

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru została wyróżniona przez Vogue Italia, trafiając jako jedyna placówka w Polsce na łamy Vogue Talents – specjalnej edycji pisma. Autorką zaprezentowanej kolekcji jest Julia Fusiecka, absolwentka MSKPU.
O autorze
1 min czytania 2019-10-10

Vogue Talents to specjalny dodatek włoskiego Vogue’a, wydawany rokrocznie we wrześniu – od 10 lat. Jest dedykowany najzdolniejszym młodym projektantom, którzy m.in. dzięki publikacjom na jego łamach rozpoczęli międzynarodową karierę. W tym roku pismo wyróżniło kolejnych artystów, wyłaniając 20 najlepszych szkół z całego świata i publikując kolekcje ich studentów. Wśród zaszczytnego grona znalazła się Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru z Warszawy, która zaprezentowała kolekcję swojej absolwentki – Julii Fusieckiej.

– Trafienie na listę 20 najlepszych szkół artystycznych na świecie, to dla nas ogromne wyróżnienie. To zwieńczenie naszej wieloletniej pracy i doświadczenia, jakie z zamiłowaniem przekazujemy swoim podopiecznym. Tak ogromny sukces pokazuje, że nasze podejście i pasja pozwalają osiągnąć studentom prawdziwą karierę. Zdecydowaliśmy się na prezentację kolekcji Julii, wierząc w jej bezkompromisowość i starannie dopracowane koncepcje. Mamy nadzieję, że w przyszłości Julia dołączy do grona znanych projektantów, którzy zdobywali swoje umiejętności właśnie pod naszych okiem, należy do nich m.in. Magdalena Butrym, czy Kas Kryst – mówi dr Magdalena Płonka, dyrektor MSKPU. 

Co ciekawe, w tym roku dodatek magazynu świętował swoje 10. urodziny. Uroczystość miała miejsce podczas Milan Fashion Week, gdzie była również Pani Magdalena, która miała szansę porozmawiać z samą Anna Wintour, szefową amerykańskiego Vogue.

MSKPU to najbardziej rozpoznawana szkoła mody w Polsce, posiadająca portfolio wybitnych wykładowców (m.in. mgr Bryan Coló – projektant Chloe Paris, absolwent HEAD Geneve; mgr Charlotte Delobelle – Peclers Paris, absolwentka London College of Fashion; dr Magdalena Płonka – jedyna doktorantka z zakresu CSR w modzie w kraju, absolwentka prestiżowej IADE Creative University).

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj