Musical.ly – nowa aplikacja, której używa ponad 95 milionów nastolatków

Musical.ly – nowa aplikacja, której używa ponad 95 milionów nastolatków
Musical.ly, to aplikacja, która powstała rok temu w USA i już dzisiaj używa jej ponad 95 milionów młodych odbiorców.
O autorze
2 min czytania 2016-07-13

1. Co to jest Musical.ly?

Jest to aplikacja społecznościowa, która obraca się wokół tematu muzyki. Założeniem Musical.ly była forma rozrywki „lyp syncing” (poruszanie ustami, udawanie śpiewania do muzyki w tle). 

Pamiętasz jak robiłeś głupie miny i ruchy, śpiewając piosenki, które leciały na MTV lub kiedy słuchałeś swoich ulubionych albumów? 

Widzę Musical.ly jako narzędzie, które wnosi tę formę rozrywki na wyższy poziom. Jest mi tak smutno, że apka nie była dostępna kiedy miałem 15 lat (śmiech)!

Ku zdziwieniu twórców, użytkownicy znaleźli również inne zastosowania. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Spędziłem godziny, penetrując i testując aplikację. Na samym początku nie zdawałem sobie sprawy, że jest to tak świetna forma kreatywnej zabawy. O Musical.ly możesz myśleć jak o połączeniu Dubmash, Instagram i Vine.

2. Jak można tworzyć treści?

Wybierasz piosenkę z obszernej biblioteki podpiętej pod iTunes (nie mówimy tu o pełnych piosenkach, tylko ich skrawkach) i tworzysz 15-sekundowy klip, gdzie możesz wybrać:

Słuchaj podcastu NowyMarketing

  • filtry,
  • opcję z prędkością muzyki: wolna, szybka, epic (super szybka), normalna, lapse (super wolna),
  • edytować film,
  • importować film, które wcześniej nagrałeś,
  • nagrywać bez trzymania palca na guziku ( opcja z 5 sekundowym odliczaniem do startu nagrywania),
  • tworzyć foto slajdy z podłożoną muzyką.

Jako twórca możesz udostępniać stworzone treści, na różnych kanałach social media, komentować prace innych, obserwować użytkowników, wysyłać personalne wiadomości, dodawać hashtagi lub wyznaczać swoim znajomym wyzwania.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

3. Jakie treści ludzie tworzą? 

Znajdziecie tam najróżniejsze treści zbudowane wokół muzyki. Od imprez, lip sync do komedii, śpiewania na żywo, grania na instrumentach i tańczenia.

Ludzie tworzą swoje filmy w pojedynkę lub z grupą przyjaciół. Można stworzyć treść również w formie tzn duetu. 

4. Musical.ly wspiera kreatywność

Widzę kilka technicznych podobieństw do Snapchata. Musical.ly jest 100% mobile, do tworzenia filmów otrzymujesz narzędzia wspierające twoją kreatywność. Głównie są to filmy w pionie (łatwiej je nagrać i oglądać na mobile), oglądasz video na pełnym ekranie.

Dodatkowym plusem w Musical.ly jest możliwość przeglądania najbardziej popularnych treści, które pojawiają się na ekranie smartphona od razu po odpaleniu aplikacji. 

Najciekawsze treści promowane są na różnych kanałach social media, gdzie budowane są ogromne społeczności, oparte o materiały stworzone przez użytkowników Musical.ly (user generated content) 

PS żeby skorzystać z niektórych opcji Musical.ly musisz np. dodać swoje video na Instagram. 

5. Musical.ly Live feature 

Musical.ly stworzył własną platformę livestream Live.ly. Aplikacja jest dostępna od kilku dni na Appstore, aktualnie ściągnęło ją ponad 500 tysięcy użytkowników.

Aplikacja Live.ly pozwala na live streaming z konta, które aktualnie posiada się na koncie Musical.ly. W trakcie streamingu ludzie mogą wchodzić w interkacje pod postacią komentarzy i serduszek.

It began as lip syncing, yet people started using musical.ly in different ways which we didn’t anticipate, Alex Zhu, co-CEO of musical.ly tells TechCrunch. From comedy to animal videos, Zhu says they saw that musical.ly was being used for more than music, and he hopes live.ly will help users to interact with others in real-time„.

źródło cytatu: techcrunch.com