Muzeum Van Gogha zamienia prace artysty w… perfumy

Muzeum Van Gogha zamienia prace artysty w… perfumy
Muzeum Van Gogha zaczęło współpracę z brytyjską wytwórnią Floral Street – celem jest stworzenie wspólnej kolekcji tematycznych zapachów.
O autorze
1 min czytania 2021-06-07

Pachnieć jak słynne „Słoneczniki” lub „„Gwiaździsta noc”? Do współpracy nad produkcją wyjątkowych zapachów zaproszono mistrza perfumiarstwa z Floral Street, który pomoże stworzyć specjalne kompozycje, inspirowane arcydziełami artysty.

– Chcemy zaoferować świeży i zupełnie inny sposobu na poznanie sztuki Van Gogha – mówi Emilie Gordenker, dyrektor generalna Muzeum Van Gogha.

Kuratorzy muzeum, choć nie są bezpośrednio zaangażowani w komponowanie zapachów, będą dostarczać jak najbardziej precyzyjne informacje dotyczące życia artysty. „Niezwykle ważne jest, aby reputacja Van Gogha, jego sztuki i muzeum była chroniona, a także traktowana z wielkim szacunkiem” – powiedział kierownik ds. licencjonowania muzeum, Marijn Veraart.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Choć trudno sobie wyobrazić, jak można zamienić obraz w zapach, nie dziwi nas fakt, że muzeum nawiązało kolejną tego typu współpracę. Wcześniej instytucja z Amsterdamu tworzyła kolekcje butów z marką Vans, limitowane walizki dla Samsonite, a nawet…przyczyniło się do stworzenia kolekcjonerskiej wersji gry Monopoly.

Pierwsze perfumy trafią do sprzedaży już w sierpniu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się