Muzyka łączy ludzi: Strefa T-Mobile na kartę i Heyah na największych festiwalach muzycznych – case study

4122 przejechane kilometry, 32 dni w trasie, 7 największych festiwali muzycznych w Polsce - co roku największe festiwale muzyczne w Polsce gromadzą ogromną liczbę uczestników. Strefę T-Mobile na kartę i Heyah odwiedziło tego lata ponad 150 tys. osób.
O autorze
2 min czytania 2013-11-27

fot. Anna Liminowicz

Informacje o kliencie

T-Mobile to wiodąca sieć komórkowa w Polsce, mecenas wielu wydarzeń kulturalnych i artystycznych, takich jak m.in. Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty czy Electronic Beats.

Festiwalowy mikrokosmos

Każdego roku największe festiwale muzyczne w Polsce gromadzą ogromną liczbę uczestników: do 65 000 ludzi aktywnie poszukujących nowych wrażeń. Różnorodny charakter festiwali daje szansę na kontakt z ludźmi słuchającymi bardzo różnej muzyki. Jest to okazja na spotkanie osób, które pragną wspólnie przeżywać niezwykłe chwile – chwile, które łączą. Dla firmy jest to szansa do zaprezentowania wizerunku marki, dostrzegającej odmienny charakter ludzi i dostosowującej swoją ofertę do ich potrzeb.

Założenia

Celem nadrzędnym projektu było dotarcie do specyficznej grupy docelowej – fanów różnych nurtów muzycznych – przez obecność na wszystkich największych festiwalach. Istotnym założeniem było także budowanie i wzmacnianie relacji z wymagającym targetem, jakim jest młodzież i osoby szczególnie wrażliwe na doznania estetyczne i emocjonalne. Marketingowy aspekt roadshow dotyczył dotarcia z ofertą T-Mobile na kartę i Heyah do jak największej liczby nowych odbiorców.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Realizacja

W sumie 4122 przejechane kilometry, 32 dni w trasie, 7 największych festiwali muzycznych w Polsce:

  • Heineken Open’er Festival 2013 oraz koncert Rihanny, Gdynia
  • Jarocin Festiwal 2013, Jarocin
  • Festiwal Audioriver 2013, Płock
  • OFF Festival 2013, Katowice
  • Coke Live Festival 2013, Kraków
  • Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2013, Katowice
  • Burn Selector Festival 2013, Warszawa

Wyjątkowa strefa zabaw i relaksu

Na potrzeby projektu została przygotowana specjalna 13,5 m2, dwupoziomowa, bazująca na kontenerach konstrukcja strefy T-Mobile na kartę i Heyah, w której odbywały się akcje angażujące i integrujące uczestników. Ze względu na charakter wydarzenia, największy nacisk położono na relaks i rozrywkę. Osoby odwiedzające strefę mogły zagrać w quizy z wiedzy muzycznej, filmowej, zagrać w Guitar Hero czy sprawdzić się w rozgrywkach typu „papier/kamień/nożyce”. Codziennie jeden z uczestników wygrywał tablet, a pozostali gadżety i startery T-Mobile na kartę i Heyah. W celu aktywizowania uczestników, została uruchomiona aplikacja na tabletach, która służyła do nawiązywania kontaktów, a za pomyślne jej rozwiązanie nagrodą był starter. Każda osoba mogła napić się magentowego shake’a, odpocząć na tarasie, na dachu strefy i z tego miejsca obejrzeć koncert. Wizyta w strefie T-Mobile na kartę i Heyah była także okazją do chwili relaksu, posłuchania muzyki i skorzystania z darmowego WiFi. W strefie można było również nabyć doładowania T-Mobile i Heyah.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Efekty

Projekt roadshow dla T-Mobile na kartę i Heyah był dużym i wymagającym przedsięwzięciem logistycznym. W wielu miejscach, ze względu na specyfikę terenu, również trudny montażowo. Dzięki przemyślanemu programowi dedykowanemu grupie docelowej, T-Mobile wzmocniła wizerunek firmy, kojarzącej się z pozytywnymi emocjami. Klimat panujący w strefie T-Mobile na kartę i Heyah oraz różnorodne działania angażujące uczestników oraz wyzwalające pozytywną energię, sprawiły, że strefa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie strefę T-Mobile na kartę i Heyah odwiedziło ponad 150 000 festiwalowych uczestników.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W produkcję zaangażowanych było ponad 150 osób (producenci, kierowcy, promotorzy i prowadzący, hostessy, obsługa techniczna).

Organizator: Polymus Events (główny producent projektu i adaptacji konstrukcji na strefę T-Mobile na kartę i Heyah, odpowiedzialny za zaplanowanie, obsługę i koordynację eventu).

Termin: lipiec-wrzesień 2013