Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Najpopularniejsze blogi winiarskie – raport Winemedia

Winiarska blogosfery bardzo dynamicznie się rozwija. Od dłuższego czasu są już na niej obecni eksperci (blogi redaktorów Magazynu Wino), ale coraz większą rolę odgrywają blogi amatorskie. Winemedia.pl – agencja specjalizująca się w marketingu wina – przygotowała zestawienie blogów amatorów wina.
O autorze
0 min czytania 2013-03-01

Zestawienie powstało w oparciu o deklaracje autorów dotyczące wielkości widowni oraz dane dotyczące interaktywności fanpage pochodzące z analiz SoTrender.

Najważniejszym wnioskiem z raportu jest fakt, iż blogi winiarskie z powodzeniem konkurują zasięgiem z komercyjnymi mediami – zarówno portalami jak i czasopismami. To w istotny sposób tłumaczy zainteresowanie dystrybutorów blogami związanymi z winem.

Największym medium winiarskim w Polsce jest obecnie blog dotrzechdych.pl, a za nim plasują się nasze-wina.pl oraz winicjatywa.pl.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Interesujące jest zestawienie winiarskiej blogosfery amatorskiej na przykład z kulinarną blogosferą amatorską. Okazuje się, że blogi o winie mają wielokrotnie mniejszą publiczność niż blogi kulinarne. To pokazuje, że przed winiarską blogosferą jeszcze wiele do zrobienia!

Jednocześnie eksperci komentujący raport wskazują na fakt, iż blogosfera może być stymulatorem rozwoju całego tynku dzięki świeżej i bliższej konsumentowi perspektywie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się