New Balance celebruje święto szarego koloru

O autorze
1 min czytania 2023-05-16

Wielkie marki świadomie akceptują i doceniają to, co czyni je wyjątkowymi, jednocześnie dostosowując się i ewoluując do współczesnych czasów. Dla New Balance takim symbolem jest szary, nieprzemijający kolor będący synonimem marki. W tym roku w ramach celebracji Grey Day w maju New Balance przygotował specjalne wydanie butów i odzieży oraz Moon Daze pack.

Szary kolor jest z natury prosty, a jednocześnie nieskończenie złożony. Ludzkie oko jest w stanie wychwycić setki różnych odcieni szarości, choć na pierwszy rzut oka różnice między nimi mogą wydawać się niewielkie. Kolor ten może opowiadać wiele różnych historii, w zależności od tego, jak zostanie zestawiony w butach. Szary to równowaga. Szary jest neutralny. Szary uspokaja. Jest ponadczasowy, może być wyrafinowany, surowy lub prosty. Dla New Balance to kolor legendarny.

Księga kolorów stanowi kluczowy element procesu projektowania New Balance od lat 80. ubiegłego wieku. Choć kolor szary od dawna był podstawowym kolorem w palecie New Balance, w latach 80. stał się znakiem rozpoznawczym dzięki takim modelom jak 990 i 574. Kiedy w 1982 roku model 990 został po raz pierwszy wypuszczony na rynek, jego cena wynosząca 100 dolarów i szara, zamszowa cholewka z najwyższej półki sprawiły, że stał się symbolem statusu, ugruntowując jednocześnie rolę tego koloru w najlepszych sneakersach.

Wpływ i znaczenie legendarnego szarego odcienia New Balance oraz butów, które uczyniły z niego ikonę, jest niekwestionowany. Co roku marka przygotowuje specjalne wydania butów, aby uczcić kolor, który stał się jej synonimem. W tym roku oprócz szarych wydań wielu flagowych modeli butów (m.in. 574, 990, 991) i odzieży New Balance zaprezentował wydanie Moon Daze, którego inspiracją jest naturalny satelita Ziemi i pełne spektrum szarości, którym emanuje. Moon Daze Pack to spojrzenie w przyszłość. Ma skłaniać do wybiegania myślami poza nasz świat i rozważania co by było, gdyby but New Balance był pierwszym snekaersem na Księżycu, albo jak wyglądałyby buty po przeniesieniu na inną planetę. Moon Daze Pack to cztery różne modele – 550, 580, 9060 oraz More Trail – każdy w innym odcieniu szarości odzwierciedlającym różne fazy i wygląd Księżyca.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W tym roku New Balance celebruje Grey Day 12 maja. Więcej informacji o święcie i związanych z nim wydaniach znajduje się na stronie: nbsklep.pl/greyday2023

Słuchaj podcastu NowyMarketing