Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Nietypowa lekcja przyrody na poznańskiej Śródce

13 rodzajów posadzonych roślin, 6 worków nawiezionej kory drzewnej i torfu to efekty nietypowej lekcji przyrody, która odbyła się 26 kwietnia na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu.
O autorze
2 min czytania 2016-04-27

Młodzież pod okiem ogrodnika, historyka i wolontariuszy Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody uporządkowała zabytkowy wirydarz (zielnik) znajdujący się na terenie szkoły.

Poznańskie Wzgórze Reformatów, na którym znajduje się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących to miejsce z ciekawą historią. Niegdyś wznosiły się tu kościół i klasztor, a później szpital wojskowy oraz seminarium.

Przywrócić dawny blask

Jedną z „pamiątek” z przeszłości wzgórza jest stary wirydarz z przełomu XVII/XVIII wieku, czyli rodzaj ogrodu, który stanowił „zielone serce” klasztoru. Mnisi hodowali w nim różne rośliny (mające m.in. wartość leczniczą). Kilka lat temu grupa pasjonatów postanowiła zrewitalizować to miejsce i sprawić, by odzyskało ono dawny blask. W akcję zaangażowali się m.in. nauczyciele oraz wychowankowie szkoły. Nie zabrakło ich również podczas wtorkowych działań.

– Akcja związana z rewitalizacją zabytkowego wirydarza na stałe wpisała się w kalendarz imprez odbywających się w naszej szkole – mówiła Aleksandra Piechowiak, V-ce Dyrektor ds. Szkół ponadgimnazjalnych w Ośrodku Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu. – To nietypowa, a przede wszystkim niezwykle pouczająca lekcja przyrody i historii, która, podobnie jak inne działania charytatywne, społeczne i sportowe, pozwala uczniom naszej szkoły realizować swoje pasje i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym – dodała.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji nie tylko pomogli uporządkować zielnik i posadzić w nim rośliny, ale również przygotowali fotorelację z wydarzenia (w ramach zajęć dodatkowych). Wkrótce będzie można obejrzeć ją na profilu facebookowym „Wzgórze Reformatów – Od nowa”.

Aktywnie działać razem

Wtorkowa akcja ekologiczna była jedną z kilku inicjatyw, realizowanych na Wzgórzu Reformatów przez Fundację Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Nasz projekt na Wzgórzu Reformatów odbywa się pod hasłem „Apteka natury za oknem”. Zakłada on zarówno renowację zabytkowego wirydarza, jak i zegara i okien w budynku szkoły – mówił Karol Marczak z Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. – Projekt realizuje główne cele działalności naszej fundacji: ratowanie zabytków architektury historycznej, aktywność na rzecz środowiska naturalnego i integrowanie wokół tych zadań środowisk lokalnych. W najbliższym czasie planujemy kontynuować nasze działania na poznańskiej Śródce – dodał.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Do tegorocznych działań przyłączyła się również firma Bridgestone Poznań. Przekazała ona upominki dla uczestników akcji, które przydadzą im się podczas rowerowych wycieczek.

– Chętnie angażujemy się w rożne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, tym bardziej jeśli wpisują się one w dwie kluczowe wartości naszej działalności – dbanie o bezpieczeństwo i zaangażowanie na rzecz środowiska. Mamy nadzieję, że udział w podobnych akcjach, jak ta na Wzgórzu Reformatów, zachęci aktywnych młodych poznaniaków do podejmowania dalszych działań na rzecz poprawy najbliższego otoczenia – podsumował Paweł Nowaczyk z Bridgestone Poznań.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego istnieje w Poznaniu od 1832 roku. Na terenie Ośrodka funkcjonują: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa, technikum, liceum ogólnokształcące, szkoła policealna oraz internat. Uczniowie uczestniczą w wielu zajęciach dodatkowych i sportowych, a także z sukcesem biorą udział w różnych konkursach. W maju w szkole odbędzie się m.in. Święto Ośrodka, a w czerwcu spotkanie Dzieci-Dzieciom oraz III Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Szkół Specjalnych. Więcej informacji na temat ośrodka można znaleźć na stronie.