Nowoczesność z historią w tle – marka Badura zmienia identyfikację wizualną

Badura to marka z tradycjami, która przenosi dekady doświadczenia, tradycji i kunsztu rzemiosła na współczesne wzornictwo. Podejście marki i jej DNA zostało odzwierciedlone w nowym logo oraz sygnecie, które zaprojektował Gustaw Dmowski ze studia graficznego...
O autorze
1 min czytania 2016-07-27

Dmowski & Co. B i Z – te dwie litery to ukłon w stronę dziedzictwa marki i sztuki tworzenia wyjątkowych butów, zapoczątkowanej przez Pana Zdzisława Badurę.

Inspiracją towarzyszącą powstaniu nowej identyfikacji wizualnej Badury były pierwsze litery imienia i nazwiska założyciela marki. Połączenie delikatnej litery Z, która spaja bardziej masywną literę B to wyraz dualizmu marki Badura, która opiera się w równym stopniu na przywiązaniu do tradycji obuwniczych i współczesnym designie. To również gra kontrastem – lekkość łączy się z solidnością, męskie rzemiosło z kobiecą delikatnością. 

Nowy logotyp miał być ewolucją poprzedniej wersji w kierunku bardziej nowoczesnym, ale zachowującym charakter oryginału. W związku z tym, projektując nowe logo, postanowiliśmy pozostać przy kroju szeryfowym, ale w bardziej geometrycznej odsłonie, co nadało mu szlachetności i elegancji – powiedział Gustaw Dmowski, twórca projektu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W nowej identyfikacji podkreślono charakter marki poprzez zastosowanie czarno-białej palety kolorów ze złotymi akcentami. Oprócz charakterystycznego sygnetu, w logo pojawiła się również informacja o roku założenia firmy, co akcentuje powrót do korzeni marki i czerpanie z wiedzy przekazywanej od 1979 roku. 

Wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej uzupełnia przekaz marki, widoczny w projektach butów i toreb. Mimo produkcji na dużą skalę, ręczne wykonanie i dopracowanie detali jest wciąż istotną częścią procesu. Kunszt, z jakim tworzone są poszczególne modele, wynika z przywiązania do tradycji i kultywowania pracy założyciela marki. Jednocześnie, oprócz doskonałej jakości i precyzyjnego wykonania, buty marki Badura są projektowane w duchu nowoczesności i w odniesieniu do modowych trendów. Dzięki temu stanowią propozycję dla tych, którzy cenią nie tylko jakość, ale i formę oraz styl. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Rebranding będzie stopniowo wprowadzany na każdym poziomie funkcjonowania marki. Nowe logo pojawi się w kampanii reklamowej oraz w nowej odsłonie sklepu internetowego we wrześniu tego roku. Zmiany będą widoczne także w brandingu produktów oraz wyglądzie sklepów stacjonarnych.  

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zmiany w komunikacji wizualnej Badury to nie jedyne nowości, które przygotowała polska marka obuwnicza. Już wkrótce ukaże się kampania promująca współpracę z wyjątkową osobistością ze świata mody, która zaprojektowała dla Badury kapsułową kolekcję butów.