O technologiach w służbie społeczeństwu – rusza czwarty sezon podcastu Meta Rozmowy

O autorze
2 min czytania 2022-09-14

W najnowszym sezonie Meta Rozmów zapraszamy do dyskusji na temat innowacji przyszłości oraz technologii, które ułatwiają codzienne życie ludziom na całym świecie. Usłyszymy między innymi, w jaki sposób rozwój technologiczny wpływa na jakość poszczególnych usług oraz jak może wyglądać przyszłość edukacji, dostępu do kultury czy bankowości. Premierowy odcinek, którego gośćmi byli Alek Tarkowski i Jakub Wątor, jest już dostępny na wszystkich platformach z podcastami.

Już sto lat temu powszechnie uważano, że nowoczesna technologia całkowicie zrewolucjonizuje codzienne życie. Nasi przodkowie wyobrażali sobie, że w 2022 roku po niebie sunąć będą zautomatyzowane auta, w pracy będziemy spędzać zaledwie dwie godziny dziennie, a wszystko opierać się będzie na energii słonecznej i sile przyciągania. Mimo że żadna z powyższych przepowiedni się nie spełniła, to jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że nowoczesna technologia rzeczywiście stała się nieodłącznym elementem życia ludzi na całej Ziemi.

Współcześnie ciężko wyobrazić sobie świat, w którym nie można zapłacić za zakupy przy pomocy telefonu, zapisać się na wizytę do lekarza w aplikacji mobilnej czy korzystać z książek i czasopism w formie elektronicznej. W czwartym sezonie podcastu Meta Rozmowy usłyszeć będzie można, w jaki sposób technologia wpływa na nasze codzienne życie i jego przeróżne aspekty, takie jak jedzenie, kultura czy edukacja, oraz jak może wyglądać świat w najbliższej przyszłości. Do dyskusji zapraszają prowadzący – dziennikarka radiowo-telewizyjna Justyna Dżbik-Kluge oraz Karol Stryja, jeden z czołowych promotorów podcastów i rewolucji głosowej w Polsce.

W odcinku otwierającym sezon usłyszeć można dr. Alka Tarkowskiego, socjologa, od lat związanego z inicjatywą Creative Commons tworzącą nowe formy prawa autorskiego i założyciela Centrum Cyfrowego, oraz Jakuba Wątora – dziennikarza technologicznego i redaktora prowadzącego portalu Spider’s Web. Rozmawiali między innymi o tym, jakie warunki powinna spełniać technologia idealna, w jaki sposób mówić o społeczeństwie cyfrowym oraz czy największe technologiczne porażki mogą przynosić też pozytywne skutki. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Zachęcamy również do odsłuchania wstępu wprowadzającego w tematykę czwartego sezonu Meta Rozmów. Tym razem usłyszeć będzie można Jakobe Mansztajna, twórcę Make Life Harder, który bez dostępu do technologii nie mógłby codziennie poprawiać humoru kilkuset tysięcznej internetowej społeczności oraz jednoczyć ludzi w szczytnym celu.

Nowe odcinki Meta Rozmów pojawiać się będą co dwa tygodnie na wszystkich głównych platformach z podcastami, w tym SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i innych.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Podcast Meta Rozmowy powstaje we współpracy z agencją Hill+Knowlton Strategies, odpowiedzialnej za koordynację i PR, producentem serii – studiem podcastowym The Podcast Makers oraz autorem okładek odcinków najnowszej serii – Patrykiem Mogilnickim.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się