Od mBanku, przez Kubotę, aż po Green Caffè Nero – marki wspierają Strajk Kobiet 2020

Od mBanku, przez Kubotę, aż po Green Caffè Nero – marki wspierają Strajk Kobiet 2020
Na odbywające się w tym tygodniu protesty w ramach Strajku Kobiet marki postanowiły nie pozostać obojętne – wyraz wsparcia dla strajkujących osób wyraziły m.in. takie brandy, jak mBank, Kubota czy też kawiarnia Green Caffè Nero.
O autorze
1 min czytania 2020-10-29

Od kilku dni w całej Polsce odbywają się masowe protesty, które są sprzeciwem wielu obywateli przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej aborcji. Przypomnijmy – w ubiegły czwartek, 22 października br., TK wydało orzeczenie, które może zaostrzyć obowiązujące dotychczas prawo aborcyjne.  

Protesty odbywające się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce zauważalnie przybrały na sile – na tyle, że w aplikacji Google Maps powstała dedykowana strajkom mapa, która pokazuje, gdzie i kiedy odbywają się marsze protestacyjne. Warto zaznaczyć, że mają one miejsce nie tylko w Polsce, ale i również w innych krajach europejskich.

Na protesty nie pozostały też obojętne popularne w Polsce marki – niektóre z nich, takie jak m.in. popularna warszawska cukiernia Lukullus, wprowadziły do sprzedaży produkty, z których całkowity zysk zostanie przekazany na konto organizacji Strajk Kobiet. Z kolei wiele popularnych marek modowych w środę, 28 października br., na znak solidarności z protestującymi osobami całkowicie wstrzymało sprzedaż – zarówno w butikach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych.

Poniżej przedstawiamy listę marek, które otwarcie wspierają Strajk Kobiet 2020. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

#1 mBank 

#2 Kubota

#3 Lukullus

#4 Green Caffè Nero

#5 Resibo

#6 Medicine

#7 Pan Tu Nie Stał

#8 Moye 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

#9 MLE Collection

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

#10 Elementy

#11 LeBrand

#12 Plantwear

#13 MOIÉL

#14 Your KAYA

#15 Bluerank

#16 Agencja My Way Media

#17 The Great Trip Clothes