Oszczędzaj na druku, korzystaj z drukarni internetowej!

Oszczędzaj na druku, korzystaj z drukarni internetowej!
Wybór odpowiedniej drukarni może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy szuka się współpracy długoterminowej. Przy tak wielu różnych firmach, z których każda ma swoje mocne i słabe strony oraz unikatowe możliwości, znalezienie najlepszej dla planowanych projektów jest jak szukanie igły w stogu siana.
O autorze
2 min czytania 2018-06-11

Zapewne każda firma poligraficzna chciałaby być w stanie obsłużyć 100% wszystkich potrzeb klientów w zakresie drukowania, ale czasami faktycznie to, co oferuje jedna, może być lepiej dopasowane do potrzeb niż możliwości drugiej.

Lepiej korzystać z oferty drukarni online czy lokalnej?

Najmocniejsze strony drukarni internetowych to:

  • niskie ceny
  • nieograniczona dostępność
  • łatwość realizacji projektów

Przyjrzymy się nieco bliżej każdemu z tych aspektów.

1. Niska cena

Żadna drukarnia stacjonarna nie będzie w stanie przebić cenników oferowanych przez drukarnie internetowe ze względu na to, że mogą czerpać korzyści ekonomiczne z racji charakteru ich biznesu. Firmy online mogą pozwolić sobie na dużo niższe ceny, ponieważ nie muszą płacić olbrzymich kwot za wynajem lokalu w dobrym miejscu i równocześnie mogą z łatwością wykonywać wiele różnych zadań równocześnie, bez problemu drukując nawet ogromne ilości materiałów — nie przejmując się niedogodnościami, z którymi borykają się drukarnie lokalne.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

2. Dostępność 24/7, 365 dni w roku

Z racji tego, że mowa o drukarniach online — nie można zapomnieć, że to już z definicji daje im przewagę, gdyż zamówienia można wykonywać właściwie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Chcesz złożyć zamówienie o północy? Drukarnia online będzie dla Ciebie dostępna! Planujesz wstać wcześnie rano i przed innymi zadaniami zamówić projekt? Żaden problem! Oczywiście jednak nie można oczekiwać, że drukarnia internetowa już następnego dnia dostarczy projekt do porannej kawy tylko dlatego, że możesz zamówić w środku nocy. Mimo wszystko jednak jest to duże udogodnienie.

3. Prosty proces zamawiania

Ze względu na sposób prowadzenia działalności drukarni online zazwyczaj zapewniają one bardzo prosty proces zamawiania, który nie wymaga komunikacji z człowiekiem. Może to być bardzo pomocne w szybkim otrzymaniu zamówienia i umożliwi oszczędność czasu, która pozwala zająć się ważniejszymi sprawami. Uwaga — zachowaj ostrożność, jeśli wydruk zawiera skomplikowane elementy. W razie bardziej złożonych projektów lepiej skontaktować się z taką drukarnią online, która posiada własne studio graficzne, jak na przykład poznańska drukarnia internetowa OpenPrint.pl.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

OpenPrint.pl – drukarnia, której możesz zaufać

Skoro już mowa o przykładach, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka innych zalet, jakie ma wyżej wymieniona drukarnia. Nie przypadkowo przytoczono ją jako przykład, gdyż zgodnie z rankingiem Onet.pl i PIBJA (Polski Instytut Badania Jakości) „Drukarnie Internetowe 2018″ okazuje się być najtańszą drukarnią na rynku. Równocześnie jednak te tanie projekty są także wysokiej jakości. Może też śmiało konkurować z lokalnymi drukarniami, jeśli chodzi o budowanie mocnych relacji z klientami — mocno wspierając tych z nich, którzy nie do końca odnajdują się w korzystaniu z ofert online. Jest to możliwe dzięki zapewnionej na stronie wtyczce Livecall.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

To sprawia, że nawet lokalny przedsiębiorca, który całe życie chodził z projektami do miejscowej drukarni, musząc godzić się na jej wszystkie warunki, dzisiaj dzięki OpenPrint.pl może skorzystać z dużo tańszych ofert, na zadowalającym poziomie realizacji. Zamykając temat, warto jeszcze nadmienić, iż ta sama drukarnia została nagrodzona I miejscem przez PIBJA i Onet.pl również za najszerszy zakres produktów na rynku — choć i tak to nie koniec jej zalet, o całej reszcie najlepiej się przekonać osobiście.