Ozzy Osbourne w reklamach: od margaryny po puszki z jego DNA [PRZEGLĄD]

Ozzy Osbourne w reklamach: od margaryny po puszki z jego DNA [PRZEGLĄD]
22 lipca 2025 roku zmarł Ozzy Osbourne. W sieci wspominają go marki z rozmaitych branż, a my przypominamy najciekawsze reklamowe wcielenia artysty.
O autorze
4 min czytania 2025-07-25

22 lipca 2025 roku zmarł Ozzy Osbourne. Jeden z czołowych przedstawicieli heavy metalu, frontmen Black Sabbath, odszedł w wieku 76 lat, od dłuższego czasu mierząc się z chorobą Parkinsona. Jednym z jego ostatnich projektów była współpraca z marką napojów Liquid Death. Przypominamy najciekawsze przykłady reklam z Osbournem w roli głównej.

Reklamy z Ozzym Osbournem

  • Z 60-sekundowego klipu Liquid Death można się dowiedzieć, że w sklepie internetowym marki dostępnych jest 10 wyjątkowych, pustych puszek Liquid Death, z których każda należała do artysty. To jednak nie wszystko. Na odpowiednio zapieczętowanej i zabezpieczonej puszcze znajduje się DNA muzyka, dzięki któremu (jeśli kiedyś pozwolą na to prawo i nauka), możliwe będzie sklonowanie Osbourne’a.

Brzmi jak szaleństwo albo co najmniej kontrowersja? Bez dwóch zdań. Ale taki właśnie był Ozzy „Książę Ciemności” Osbourne – nieprzewidywalny i wymykający się wszelkim ramom.

  • Choć mniej znana, ta kampania sieci restauracji serwującej burrito Chipotle była wyjątkowa. Ozzy jako jedyny otrzymał „Celebrity Card” Chipotle, dzięki czemu zyskał nieograniczone jedzenie przez rok. Efekt? Znajomość marki wśród fanów muzyki poszybowała w górę.

  • Ta reklama Pepsi Twist po raz pierwszy została wyemitowana podczas finałów Super Bowl w 2003 roku, a obok Ozzy’ego wzięły w niej udział także jego dzieci (Kelly i Jack), i żona Sharon. Pomysł opiera się na konwencji snu, w którym dzieci Ozzy’ego okazują się Donnym i Marie Osmond, czyli amerykańskim rodzeństwem znanym m.in. z muzyki w stylu pop. Brzmi jak koszmar? Dla „Księcia Ciemności” na pewno.
  • Ozzy Osbourne i Justin Bieber w jednej reklamie? Takie rzeczy są możliwe tylko podczas przerwy reklamowej finałów Super Bowl. W 2011 roku firma Best Buy zaprezentowała widzom swój program wymiany sprzętu „Buy Back”. Futurystyczna scenografia i żartobliwy ton klipu stały się okazją do połączenia ze sobą dwóch na pozór całkiem różnych muzyków.
  • W reklamie PlayStation VR2 „Packing” Ozzy wystąpił wspólnie ze swoją żoną Sharon. Co może stanąć na przeszkodzie w przeprowadzce? Na przykład wciągająca rozgrywka na PlayStation. Samolot, o którym wspomina Sharon, nie będzie czekał – ale dla tej reklamy warto się zatrzymać.
  • Heavy-metalowy image w… kuchni? Z Ozzym wszystko jest możliwe. Kampania margaryny „I Can’t Believe It’s Not Butter!”, zrealizowana w 2006 roku, przyciągnęła widzów przede wszystkim kontrastami. Czy ktoś wcześniej wyobrażał sobie Osbourne’a z kostką masła w dłoni?
  • Marka kosmetyków Jolie Beauty również postanowiła nawiązać współpracę z wokalistą Black Sabbath. Tak powstały autorskie kolekcje inspirowane inspirowane elementami scenicznego wizerunku Osbourne’a i estetyką gotycką.

fot. Jolie Beauty

  • Ta współpraca po prostu musiała ujrzeć światło dzienne. Adidas wraz z ukochanym klubem muzyka, Aston Villą, stworzyli reklamę, do której zaprosili m.in. właśnie Osbourne’a. Efekt? Prezentacja koszulki na sezon 2024/2025 w lekki, humorystyczny, a przy tym niepowtarzalny sposób. Jak na Ozzy’ego przystało.

Świat żegna Ozzy’ego Osbourne’a

Śmierć gwiazd muzyki odbiła się szerokim echem w rozmaitych branżach, od kultury, przez sport, aż do opieki nad zwierzętami. W social mediach pojawiły się wpisy pełne wspomnień Ozzy’ego i RTM-y nawiązujące do odejścia muzyka.

Poniżej prezentujemy wybrane przykłady reakcji na śmierć Ozzy’ego Osbourne’a.

  • Klub sportowy Aston Villa, którego kibicem był artysta, pożegnał go w mediach społecznościowych słowami: „Ozzy zawsze czuł szczególną więź z klubem i społecznością, z której pochodził”. Osbourne był wierny jednej drużynie od dzieciństwa aż do ostatnich dni. Nic więc dziwnego, że sportowcy z takimi emocjami przyjęli informację o jego odejściu.

  • Władze twierdzy The Alamo, czyli miejsca pamięci w Teksasie, również nie zapomniały w swoich social mediach wspomnieć Osbourne’a. To tym bardziej znaczące, że właśnie tam w 1982 roku „Książę Ciemności” oddał mocz, za co został aresztowany, a następnie zwolniony z celi za symboliczną kaucję. Konflikt na linii Ozzy – Alamo trwał do 1992 roku, w którym muzyk oficjalnie przeprosił ówczesnego burmistrza, Nelsona Wolffa, a następnie (2015) wrócił tam, aby wraz z synem okazać szacunek dla tego miejsca.
    – W życiu chodzi o drugie szanse, a on miał ich całkiem sporo. Spoczywajcie w pokoju, Ozzy i Bohaterowie Alamo ❤️ – skomentował wpis na Instagramie The Alamo fan muzyka.

  • PETA, międzynarodowa organizacja zajmująca się dbaniem o prawa zwierząt, również wspomina w internecie gwiazdę heavy metalu. Zwraca przy tym uwagę na wrażliwość muzyka na dobro i komfort zwierząt, a w szczególności kotów, którym Osbourne w ostatnich latach poświęcał wiele uwagi.

  • Wokalistę pożegnała także wytwórnia płytowa Sony Music, której przedstawiciele w instagramowym poście wspominają m.in. niedawny, pożegnalny koncert gwiazdy. „[Ozzy] Zrewolucjonizował brzmienie i ducha muzyki rockowej, stając się rozpoznawalnym głosem i ikoną dla milionów fanów na całym świecie!” – czytamy w social mediach Sony Music.

  • KFC postanowił upamiętnić odejście Osbourne’a w nieco humorystyczny sposób. Nawiązując do nietoperza – symbolu związanego z Osbournem – i swoich kultowych kurczaków, fast food pożegnał legendę wymowną grafiką.

Wartość CryptoBatz rośnie o 400%

Jak się okazuje, śmierć wokalisty Black Sabbath napędziła również rynek NFT. Cena minimalna tokenów CryptoBatz zwiększyła się o 400%, a wszystko za sprawą fanów, którzy zapragnęli mieć na własność chociaż fragment dziedzictwa po swoim idolu. Charakterystyczny symbol nietoperza, który Osbourne wybrał na symbol swoich tokenów, to oczywiste nawiązanie m.in. do incydentu z 1982 roku, gdy muzyk odgryzł podczas koncertu głowę tego zwierzęcia. W kolekcji NFT sygnowanej przez Ozzy’ego jest w sumie 9666 unikatowych tokenów.

Źródło: Cryptobatz