Platon Life uruchamia Platon Auction – portal aukcyjny obsługujący kryptowaluty

Międzynarodowy holding fintechowy Platon Life, działający na rynku walut cyfrowych, uruchamia kolejną usługę na polskim rynku – Platon Auction. To platforma umożliwiająca wylicytowanie unikatowych, kolekcjonerskich przedmiotów i ich zakup w atrakcyjnych cenach za pośrednictwem cyfrowej waluty Platon
O autorze
1 min czytania 2021-10-13

Celem popularyzacja kryptowalut

Kryptowaluty są już nieodłączną częścią współczesnego świata finansów. Idea rozwiązań, opartych na strukturze blockchain, zakłada bezpośrednią komunikację między użytkownikami bez banków ani innych pośredników. Rosnąca popularność kryptowalut pozwoliła na rozwój startupu Platon Life, który działa na rynkach w Wielkiej Brytanii, Estonii, Słowacji, Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od września z ekosystemu Platon Life mogą korzystać również polscy użytkownicy. 

Celem Platon Life jest zarówno wprowadzenie cyfrowej waluty do biznesu, jak i zainteresowanie tematyką kryptowalut ogółu społeczeństwa. Zgodnie z wizją Daniela i Julii Tannerów Platon Life zaawansowane rozwiązania technologiczne powinny ułatwić łączenie ludzi z założeniami ekonomii współdzielenia oraz jej budowanie.  

W założenia i misję międzynarodowego fintechu wpisuje się najnowsza platforma Platon Auction, która ma szerzej zainteresować społeczeństwo nową cyfrową walutą, wprowadzoną do obiegu przez fintech – PLTC, czyli Platon Coin. 

Jak skorzystać z platformy? 

Istotną zaletą platformy Platon Auction jest możliwość udziału w licytacji z dowolnego miejsca na świecie, posiadanie zweryfikowanego konta oraz – rzecz jasna – wystarczającej liczby cyfrowych środków.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Sam portal Platon Auction nie różni się od standardowych witryn aukcyjnych. Udział w aukcjach wymaga jednak rejestracji oraz wspomnianej weryfikacji, wymaganej przez przepisy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, a także zakupu cyfrowej waluty Platon Coin. Aukcja zaczyna się od ceny wywoławczej (możliwe jest jedynie ręczne składanie ofert), a kończy po upływie określonego czasu i w sytuacji, gdy wysokość oferty przekracza cenę minimalną (w przypadku niektórych aukcji istnieje możliwość dokonania transakcji za pomocą opcji „Kup teraz” za wyższą cenę). Po wygranej aukcji użytkownik zostaje przekierowany do kasy, w której może dokonać płatności za pomocą PLTC. W przypadku ewentualnych pytań, problemów lub wątpliwości użytkownik może zwrócić się z prośbą o pomoc do obsługi klienta, kontaktując się mailowo lub telefonicznie. 

Bezpieczeństwo

Warto dodać, że Platon Life dysponuje rozwiązaniami, pozwalającymi na szeroki i łatwy dostęp do łącznie ośmiu kryptowalut – PLTC, BTC, ETH, BCH, XLM, USDT oraz UNI i LINK. Wszystkie środki mogą być przechowywane w cyfrowym portfelu, zabezpieczonym przed potencjalną kradzieżą lub utratą. Za bezpieczeństwo odpowiadają rozwiązania dostarczone przez firmę Broadcom,  zaś ubezpieczenie gwarantuje firma Anderson, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie kryptowalut do sumy pół miliona euro.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Szczegóły dotyczące platformy Platon Auction dostępne są na stronie internetowej: https://auction.platonlife.com/pl/.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się