Polscy artyści na ściance wspinaczkowej

Polscy artyści na ściance wspinaczkowej
Piotr Głowacki oraz Michał Czubak, instruktor wspinaczki skalnej założyli Fundację DAJESZ! Jurajska Republika Wspinaczkowa. Za komunikację i współpracę z partnerami odpowiada agencja Fine PR.
O autorze
1 min czytania 2024-05-16

Misją Fundacji jest popularyzowanie wspinania w Polsce jako aktywności rekreacyjnej i sportowej, dostępnej dla każdego. Fundacja dąży to tego, żeby wprowadzić wspinanie do podstawy programowej w polskich szkołach, a ścianka wspinaczkowa stanęła w każdej, nawet najmniejszej, polskiej gminie.

Celem Fundacji są także działania na rzecz ochrony i promocji regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Fundacja DAJESZ! zamierza wspierać rozwój lokalnej infrastruktury wspinaczkowej i turystycznej z poszanowaniem przyrody, tak by Jura stała się wzorem do naśladowania przez inne regiony w Polsce.

Działalność Fundacji zainicjowało wyjątkowe wydarzenie: 1. Mistrzostwa Branży Artystycznej i Rozrywkowej w Boulderingu, które odbyły się 12 maja 2024 roku w Warszawie.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W pierwszej edycji tego cyklicznego wydarzenia wzięło udział ponad stu artystów. Wśród nich byli tacy, którzy regularnie trenują na ściance oraz tacy, którzy wspinali się po raz pierwszy. Oprócz gwiazd, w zawodach uczestniczyli też juniorzy z kadry narodowej we wspinaczce sportowej.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zwycięzcami w grupie początkujących zostali Kinga Dąbrowska i Jan Hrynkiewicz, a w grupie
zaawansowanej najlepsi okazali się Joanna Wójcik i Filip Krupa. W wydarzeniu uczestniczyły całe rodziny – wielu artystów przyprowadziło na ściankę swoich partnerów i dzieci. Najmłodszy uczestnik miał półtora roku! Na ściance swoich sił próbowali m.in. Tomasz Włosok, Maciej Zakościelny, czy Marta Mandaryna Wiśniewska z rodzinami, a także Julia Kamińska, Pola Gonciarz, Ignacy Liss, Piotr Nerlewski, Jędrzej Hycnar, Michał Czernecki, Piotr Rogucki, oraz Katarzyna Wajda.

Zdjęcie główne: Fundacja DAJESZ! Jurajska Republika Wspinaczkowa