Polscy artyści wspierają Szlachetną Paczkę

A Szlachetna Paczka wspiera polskich artystów. To efekt współpracy Stowarzyszenia Wiosna, Muzeum narodowego w Krakowie, Fundacji Lotto oraz Allegro. Ponad 130 dzieł sztuki jest już dostępnych na licytacjach internetowych.
O autorze
1 min czytania 2018-02-01

Tak projekt SZTUKA TERAZ, który promuje młodych twórców oraz modę na pomaganie, wkracza w nową erę. Internetowe licytacje potrwają do 25 lutego!

Prace artystów, które licytować może każdy, wybrane zostały po wnikliwej analizie wybitnych kuratorów sztuki. Artyści pochodzą z całej Polski. Najmłodszy ma 19 lat, a najstarszy 75. Stworzyli pejzaże, rzeźby, kompozycje sztuki współczesnej, a nawet ikony w wielu technikach. Mają jednak wspólny mianownik – wszystkie pomagają innym.

Licytacje internetowe z projektu Sztuka Teraz to kolejny element zacieśniania współpracy Szlachetnej Paczki i Allegro. Ostatnią kampanię świąteczną Allegro połączono z dobroczynnością. Szlachetna Paczka razem Allegro stworzyła unikalny mechanizm przygotowania paczek online. Dzięki temu Allegro razem z swoimi klientami pomogło 130 rodzinom z województwa lubelskiego.

Allegro dołącza do projektu Sztuka Teraz, bo chce wesprzeć ideę łączącą pomaganie z promocją młodych polskich artystów. Staramy się sprawić, by w Polsce powstała moda na posiadanie w domu lub biurze dzieła sztuki, które stworzył młody rzeźbiarz, malarz czy grafik, a które przy okazji pomogło potrzebującym. To przecież przepiękna synergia” – mówi Alicja Caban – koordynator projektu “Sztuka Teraz”.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Do 28 stycznia dzieła z projektu Sztuka Teraz prezentowane były na specjalnej wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie obok „Damy z Gronostajem”. Obecnie wszystkie prace można zobaczyć na wystawie w kamienicy Szołayskich w Krakowie. A do 25 lutego można je licytować na sztukateraz.allegro.pl To poważna zmiana w dotychczasowej historii projektu, który zainicjował założyciel Szlachetnej Paczki.

Dzięki Allegro zamieniamy licytację w niewielkim gronie osób, na wielki internetowy przegląd dzieł, których wartość zależeć teraz będzie od wielkości serc licytujących z całego świata. Ten projekt to kolejny obszar naszej strategicznej współpracy. Oddajemy Szlachetnej Paczce naszą platformę, by mogła pomagać jeszcze mocniej” – mówi Krzysztof Śpiewek – menedżer CSR w Allegro

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Schemat aukcji jest prosty. Dochód wspiera Szlachetną Paczkę oraz młodych artystów. Na Allegro wybierać można spośród 135 dzieł. Ich wartość początkowa wynosi od 300 do 500 złotych, ale z każdym dniem suma wsparcia wzrasta.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Wszystkie prace artystów dostępne są na stronie.