Pomorskie firmy fundują laptopy dla wiejskich szkół

Fundacja Inspirujące Przykłady oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie we współpracy z prywatnymi firmami z województwa pomorskiego przekazują laptopy dla dzieci z wiejskich szkół na Kaszubach. W akcję włączyła się m.in. spółka Blue Media, przekazując ponad 100 tys. zł na zakup 50 nowych laptopów.
O autorze
1 min czytania 2020-04-28

Choć nie ma oficjalnych szacunków na temat aktualnego zapotrzebowania uczniów na sprzęt komputerowy potrzebny do nauki zdalnej, to na podstawie szczątkowych danych od kuratoriów i samorządów można oszacować, że brakuje co najmniej 100 tys. komputerów. W niektórych szkołach, szczególnie na terenach wiejskich, blisko 1/3 uczniów nie posiada odpowiedniego sprzętu lub musi dzielić go z rodzeństwem i rodzicami.

Fundacja Inspirujące Przykłady zbiera obecnie sprzęt – zarówno nowy, jak i używany, ale zdatny do użytku – dla uczniów z czterech wiejskich szkół: Gowidlino (gmina Sierakowice), Niepoczołowice (gmina Linia), Tuszkowy (gmina Lipusz) oraz Wielki Podleś (gmina Kościerzyna). Wraz z popularyzacją akcji, organizatorzy przewidują, że dołączą do niej kolejne szkoły, zgłaszając swoje zapotrzebowanie.

– Dzieci z małych wiejskich szkół w głębi Kaszub były wcześniej naszymi gośćmi w czasie zajęć z historii i kultury kaszubskiej organizowanych na 32. piętrze biurowca Olivia Star w Gdańsku. Celem naszej akcji jest zebranie jak najwięcej sprzętu komputerowego, aby umożliwić dzieciom dostęp do edukacji. W wielu firmach i prywatnych domach kurzą się komputery, które zostały wymienione na nowsze, a nadal są sprawne i mogą pomóc w nauce uczniom w małych, wiejskich szkołach – wyjaśnia Kinga Dąbrowska z Fundacji Inspirujące Przykłady, koordynatorka akcji.

Do tej pory w akcję zbierania laptopów włączyły się takie firmy jak Bilander, Mielewczyk, Bayer i Refinitiv. Z kolei firmy tworzące programy do zdalnej nauki: Learnetic oraz Nuadu zadbały, by dzieci i nauczyciele otrzymali dostęp do treści ułatwiających naukę.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wśród podmiotów, które aktywnie włączyły się w akcję znalazła się także firma technologiczno-finansowa Blue Media z Sopotu. Na zakup 50 nowych laptopów od firmy Delkom 2000 – która zaoferowała sprzęt na bardzo korzystnych warunkach finansowych rezygnując ze swojej marży – sopocka spółka przeznaczyła ponad 100 tys. zł.

– Od kilku lat widzimy jak fundacja motywuje młodzież do zdobywania odpowiednich kompetencji i jednocześnie oswaja ze światem biznesu. Fundacja jest pomostem łączącym szkolnictwo z rzeczywistością biznesową, dlatego od dawna aktywnie wspieramy jej działalność. W obecnej sytuacji potrzeby uczniów okazują się bardzo konkretne – po prostu brakuje laptopów. W miarę naszych możliwości postanowiliśmy włączyć się w akcję i zachęcamy do tego inne firmy – wyjaśnia Sebastian Ptak, prezes Blue Media.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Akcję prowadzi Fundacja Inspirujące Przykłady oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zainteresowane firmy i osoby prywatne chcące włączyć się w pomoc, proszone są o kontakt z Fundacją Inspirujące Przykłady.