Ponad połowa polskich przedszkoli uczy dzieci ekologicznych zachowań dzięki akcji edukacyjnej „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Ruszyła IX już edycja edukacyjnej akcji „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, która trwać będzie do końca czerwca 2017 roku. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do przedszkolaków. Ma on na celu nauczenie dzieci zachowań proekologicznych, związanych z troską o środowisko naturalne...
O autorze
1 min czytania 2016-11-30

…a także zachęcanie ich do aktywnego spędzania czasu.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to program o tematyce ekologicznej, skierowany do przedszkoli w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Kubuś. Do tej pory, w ciągu ostatnich 9 lat, wzięły w nim udział ponad 3 miliony dzieci. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 7,5 tys. przedszkoli, czyli ponad połowa z ok. 13 tys. placówek w naszym kraju. Oznacza to, że ok. 600 tys. dzieci będzie uczestniczyć w tematycznych zajęciach lekcyjnych. Przedszkola biorące udział w programie otrzymają bezpłatne materiały edukacje (poradniki dla nauczycieli ze scenariuszami lekcji, książeczki dla dzieci z grami i zabawami, płyty CD), które pomogą wychowawcom w przeprowadzeniu inspirujących zajęć. W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i zdrowego odżywiania. Potwierdzeniem faktu, że dana placówka dba o wychowanie ekologiczne swoich podopiecznych jest uzyskanie specjalnego certyfikatu nadającego tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Za obsługę PR programu odpowiada agencja Michael Bridge Communication.

Więcej informacji o akcji na stronie www.przyjacielenatury.pl

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj