Prime Video zapowiada film dokumentalny o Wojciechu Szczęsnym, za który odpowiada Papaya Films

Prime Video zapowiada film dokumentalny o Wojciechu Szczęsnym, za który odpowiada Papaya Films
Dokument Prime Video przedstawi kulisy kariery polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego. W filmie pokazane zostaną także sceny z życia prywatnego, pojawią się w nim m.in. osoby, które miały duży wpływ na sportowca.
O autorze
2 min czytania 2024-06-13

Prime Video ogłasza, że trwają prace nad kolejną produkcją własną, filmem dokumentalnym opowiadającym o Wojciechu Szczęsnym. Widzowie platformy streamingowej będą mieli szansę poznać kulisy kariery znanego sportowca, który grał w takich klubach jak Arsenal, AS Roma czy Juventus. Zdjęcia do jeszcze niezatytułowanego filmu już się rozpoczęły. Premiera zaplanowana jest na 2025 rok, wyłącznie na platformie Prime Video.

Dokument pozwoli poznać nie tylko historię Szczęsnego jako sportowca, ale również jako ojca, syna i męża. Dzięki produkcji, widzowie będą mieli szansę odkryć prywatne oblicze Mariny Łuczenko-Szczęsnej, żony bramkarza, a także pięcioletniego syna Liama, który już dziś wykazuje duży talent piłkarski. Ekipa filmowa towarzyszyć będzie rodzinie Szczęsnych w najważniejszych momentach życia sportowego i prywatnego: tuż przed narodzinami drugiego dziecka i pierwszym gwizdkiem na Euro 2024, gdzie Szczęsny zagra razem z Reprezentacją Polski. W filmie zobaczymy ich życie w Turynie, emocje, rozmowy na trudne tematy i wzruszenia. Nie zabraknie również takich wątków jak konflikt Szczęsnego z ojcem Maciejem, czy trudnych początków po przeprowadzce do obcego kraju jako nastolatek. 

Za produkcję filmu odpowiada Papaya Films. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a reżyserem James Poole. Nowy dokument jest już trzecią odsłoną współpracy Prime Video i Papaya Films po filmie „Lewandowski. Nieznany”, opowiadającym o kulisach kariery Roberta Lewandowskiego i dokumencie „KUBA” o innym reprezentancie Polski w piłce nożnej, Jakubie Błaszczykowskim.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Bardzo się cieszę, że jako Papaya Films już po raz trzeci łączymy siły z Prime Video i po raz kolejny współtworzymy film o utalentowanym, wybitnym piłkarzu. Poprzez sportowe realia możemy opowiadać uniwersalne historie o dążeniu do celu, budowaniu charakteru i niepoddawaniu się. Jestem przekonany, że historia Wojtka Szczęsnego trafi nie tylko do zagorzałych kibiców, ale i do tych, którzy na co dzień nie pasjonują się sportem – mówi Kacper Sawicki, producent kreatywny filmu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Dlaczego zdecydowałem się na ten film? Bo mam nadzieję, że w tej formie uda mi się powiedzieć całą prawdę o sobie w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych ludzi. Film, w przeciwieństwie do książki, daje możliwość pokazania prawdziwych, ludzkich emocji. Ja mogę mieć opinie, które są dla niektórych – nazwijmy je – kontrowersyjne, ale też każdy, kto odgrywa w moim życiu jakąś rolę, będzie miał szansę stanąć przed kamerą, wypowiedzieć się i pokazać swoją perspektywę – mówi Wojciech Szczęsny.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Po spektakularnym sukcesie naszych poprzednich filmów o Robercie Lewandowskim i Jakubie Błaszczykowskim, cieszymy się, że pokażemy niebawem kolejny dokument o jednym
z najlepszych bramkarzy na świecie, Wojciechu Szczęsnym. Zauważyliśmy, jak bardzo nasi klienci są zainteresowani nie tylko niezwykłymi karierami sportowców, ale także ich osobistymi doświadczeniami i wpływem, jaki wywarli zarówno na boisku, jak i poza nim. Historia Wojtka Szczęsnego będzie wciągająca, szczera,  a także dostarczy inspiracji dla wszystkich widzów Prime Video – dodaje Tara Erer, Head of Originals na Wielką Brytanię i Europą Północną, Prime Video. 

źródło: mat. prasowe, opracowanie: Agata Drynko