Program Mars Polska i Fundacji Dr Clown z okazji ogólnopolskiego dnia dogoterapii

Program Mars Polska i Fundacji Dr Clown z okazji ogólnopolskiego dnia dogoterapii
15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski dzień dogoterapii, będącej wsparciem procesu leczenia i cieszącej się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem.
O autorze
1 min czytania 2024-06-13

Od 7 lat Mars Polska i Fundacja Dr Clown łączą siły, prowadząc program dogoterapii, którego beneficjentami zostało już ponad 25 tys. osób w całym kraju. To kolejny przykład tego, jak wiele korzyści daje bliska relacja, którą nawiązujemy z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Dogoterapia to nie tylko przyjemna forma wsparcia terapeutycznego, lecz skuteczna, poparta wieloma badaniami naukowymi metoda, przynosząca wiele korzyści objętym nią pacjentom. Bezwarunkowa miłość, bezpieczeństwo i radość, które ofiarowują psy, pomagają w stawianiu czoła nierzadko skomplikowanym i długim procesom leczenia, przynosząc w nich ulgę i przekazując mnóstwo pozytywnej energii. Za niezwykłymi efektami dogoterapii stoi także wytrwała praca profesjonalnych dogoterapeutów, którzy wykorzystują swoją szeroką wiedzę i unikalne umiejętności, by pomagać innym.

– W Mars Petcare wiemy, że zwierzęta czynią nasze życie lepszym, dlatego celem wszystkich naszych działań jest tworzenie lepszego świata dla zwierząt oraz pokazywanie, jak ważną rolę odgrywają one w społeczeństwie. Dlatego od 2017 r. prowadzimy wraz z Fundacją Dr Clown program dogoterapii na teranie całej Polski. Przez ten czas nie tylko zwiększyliśmy ośmiokrotnie liczbę uczestników, ale również rozszerzyliśmy grono beneficjentów. Aktualnie z dogoterapii korzystają dzieci w szpitalach, pacjenci pediatrycznych oddziałów rehabilitacji oraz seniorzy w Domach Pomocy Społecznej – mówi Marzena Ignaczak, Dyrektorka ds. Korporacyjnych w Mars Polska.

Program dynamicznie się rozwija i daje wymierne efekty. W ubiegłym roku w zajęciach z udziałem certyfikowanych dogoterapeutów i wyszkolonych psów wzięło udział 7935 osób – 7225 małych pacjentów i 710 seniorów.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Z programem Mars Polska i Fundacji Dr Clown współpracują jedynie certyfikowani, wybrani dogoterapeuci, którzy posiadają szeroki wachlarz umiejętności pozwalających na dopasowanie ćwiczeń do potrzeb danej grupy pacjentów tak, aby przynosiły im one realne korzyści. Wiele udało się wypracować i zmienić się przez 7 lat trwania projektu firmy Mars i Fundacji Dr Clown, szczególnie jeśli chodzi o otwartość władz szpitali na obecność psów na oddziałach. A już niedługo, 1 lipca, w Polsce obchodzony będzie Dzień Psa, który stanowi doskonałą okazję, by ponownie docenić niezwykłą rolę, jaką te zwierzęta pełnią w naszym życiu i każdego dnia odwdzięczać się im troskliwą opieką, zdrowym żywieniem i wspólnie spędzanym czasem.

Zdjęcie główne: mat. pras.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się