Prosto, łatwo i przyjemnie – tak teraz rozliczysz się z fiskusem

Prosto, łatwo i przyjemnie – tak teraz rozliczysz się z fiskusem
Czy zastanawiałeś się, jak rozliczyć PIT w tym roku? Do tej pory standardem dla wielu podatników było wypełnianie papierowej deklaracji i zanoszenie jej osobiście do urzędu skarbowego. Dziś zaawansowane systemy informatyczne i praktyczne aplikacje pozwalają rozliczać PIT przez Internet.
O autorze
1 min czytania 2021-09-16

Program do rozliczania PIT – wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda

Jeśli chodzi o rozliczenie PIT, program możesz łatwo ściągnąć na swój komputer. Możesz od razu zacząć działać, a cała procedura nie potrwa dłużej niż kwadrans. Nie musisz wychodzić z domu, wsiadać do auta czy komunikacji miejskiej tylko po to, aby zawieść kilka stron deklaracji podatkowej. Wszystko załatwiasz przez Internet, a jedyne, czego do tego potrzebujesz, to sprawny komputer i łącze internetowe. PIT możesz wypełnić, leniuchując w łóżku, popijając poranną kawę przy ulubionym stoliku czy też będąc na wyjeździe poza miastem. Tylko od Ciebie zależy, o jakiej porze dnia (a nawet nocy) usiądziesz do wypełniania deklaracji podatkowej za ubiegły rok. Darmowy program do PIT 37 czeka na Ciebie na stronie internetowej urzadskarbowy-pit.pl.

Łatwa dostępność rozwiązania

Darmowy program do rozliczania PIT pobierzesz bez problemu we własnym domu, a wypełnienie formularza nie wymaga nawet jego wydrukowania. Do wszystkiego masz podgląd z poziomu desktopu. Łatwa dostępność tego praktycznego narzędzia sprawia, że z roku na rok korzysta z niego coraz więcej podatników. Tę formę rozliczenia zresztą preferują też same urzędy skarbowe.

Zminimalizowane ryzyko pomyłek podatnika

Jeśli wypełniasz deklarację PIT 37, program online może ustrzec Cię przed całą serią błędów i niedopatrzeń. Kiedy nie jesteś osobą zawodową związaną z prawem podatkowym czy ogólnie pojętą rachunkowością, nie masz obowiązku znać się na tej dziedzinie. Dlatego też twórcy programów do rozliczania PIT automatyzują proces w takim stopniu, w jakim tylko można – właśnie po to, aby zminimalizować ryzyko ludzkiego błędu. Programy potrafią wyliczać należny podatek czy ulgi przysługujące z różnych tytułów. Podatnik, wypełniając PIT w ten sposób, ma większe poczucie spokoju i pewność, że całą procedurę przeprowadził rzetelnie.

1% podatku na niepełnosprawne dzieci – co przemawia za takim rozwiązaniem?

Fundacje dla dzieci bardzo często są zależne od wpłat podatników, udzielanych w ramach przekazywania 1% podatku. Z pieniędzy tych realizowane są cele statutowe fundacji, między innymi zakup sprzętu rehabilitacyjnego, multimedialnego, sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, pracy fizjoterapeutów i wiele innych. Środki te stanowią bardzo istotny zastrzyk finansowy w ciągu roku, pozwalając działać fundacjom na znacznie szerszą skalę i skutecznie pomagać dzieciom, które mają mniej szczęścia w życiu. Warto pomagać, zwłaszcza, gdy tak naprawdę w tym przypadku nic Cię ten gest nie kosztuje.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Publikacja powstała we współpracy z organizacją pożytku publicznego Fundacja Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym „Agnieszka”.

Słuchaj podcastu NowyMarketing