Przygotowanie skutecznego wystąpienia publicznego – warsztaty w katowickim Idea Hub

W jaki sposób skutecznie przygotować się do wystąpienia publicznego? Jak oddziaływać na odbiorcę za pomocą narzędzi retoryki i stylistyki? Z jakich elementów powinno składać się porywające tłumy wystąpienie publiczne?
O autorze
1 min czytania 2018-02-22

Już 27 lutego (wtorek) katowicki Idea Hub pochłonie sztuka retoryki w wykonaniu Dariusza Rotta, profesora nauk humanistycznych, który opowie uczestnikom, jak przygotować się do wystąpień publicznych.

Skuteczne wystąpienia publiczne to nie tylko umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz lękiem przed wystąpieniami, ale także sztuka retoryki oraz znajomość elementów, z których powinno składać się porywające wystąpienie publiczne. To również umiejętność wpływania na odbiorców oraz kreowanie ich punktu widzenia. Dlatego już 27 lutego (wtorek) Dariusz Rott przy pomocy narzędzi takich jak: case study czy burza mózgów, wprowadzi uczestników w arkana skutecznych wystąpień publicznych. Uczestnicy warsztatów poznają takie elementy, jak:

  • stawianie kamieni milowych (określenie punktu widzenia, oczekiwane działania słuchaczy, spodziewane korzyści),
  • generowanie pomysłów,
  • dzielenie pomysłów na kategorie,
  • tworzenie wystąpień (analiza podstawowych elementów kompozycyjnych: wstępu, rozwinięcia, zakończenia),
  • inwencja i argumentacja a efektywność wystąpienia. 

Warsztaty poprowadzi Dariusz Rott – profesor nadzwyczajny pracujący na wydziale filologicznym UŚ w Katowicach i wykładowca Collegium Civitas, specjalizujący się w retoryce, dziennikarstwie, komunikacji społecznej oraz rzecznictwie prasowym. Profesor wizytujący w katedrze komunikacji marketingowej Uniwersytetu św. Cyryla i Metodego w Trnawie na Słowacji (2010-2015). W latach 2008-2013 kierował pracownią retoryki UŚ. W latach 1996 – 2003 sprawował rolę rzecznika prasowego UŚ. Teoretyk podróży, przewodnik wypraw na Islandię.

Wydarzenie odbędzie się 27 lutego (wtorek) w godzinach od 18.00 do 20.00 w Idea Hub – bezpłatnej przestrzeni coworkingowej usytuowanej w Silesia City Center przy ulicy Chorzowskiej 107 w Katowicach. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie jest bezpłatne. Zapisy prowadzone są przez stronę.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj