Qubus Hotel z wersją mobilną strony internetowej

Sieć Qubus Hotel uruchomiła mobilną wersję swojej nowej strony internetowej, która dostępna jest pod adresem m.qubushotel.com. Goście mogą rezerwować pokoje poprzez autorski system rezerwacyjny, który dzięki ominięciu prowizji pośredników, może zaoferować użytkownikom niższe ceny.
O autorze
1 min czytania 2013-10-22

Strona pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu rezerwacji, z wyborem odpowiednich pokoi i najkorzystniejszej oferty. Jest przygotowana specjalnie z myślą o użytkownikach smartfonów i małych urządzeń mobilnych, jako dedykowana wersja „lajt” dzięki czemu jej ładowanie jest szybkie nawet przy słabszych łączach internetowych. Wszystkie elementy nawigacyjne zostały też zaprojektowane pod urządzenia z panelem dotykowym.

– Naszymi Gośćmi są w większości biznesmani, którzy podróżując w interesach dużą wagę przykładają do jak najszybszego dostępu do informacji. Uruchamiając mobilną wersję strony liczymy przede wszystkim na rezerwacje od użytkowników ad hoc, którzy będąc w podróży znaleźli się nagle w potrzebie znalezienia opcji noclegowej. Jak pokazują badania, takie rezerwacje mają bardzo krótki booking window (wyprzedzenie z jakim Goście rezerwują nocleg) i robione są najczęściej w dniu przyjazdu lub dzień przed. Prognozy specjalistów są jednoznaczne, rezerwacje z urządzeń mobilnych będą rosnąć, bo lawinowo wzrasta zarówno liczba samych urządzeń, jak też ich użytkowników – mówi Bartosz Jungiewicz Specjalista ds. E-Commerce w Qubus Hotel.

Projektując wersję mobilną strony sieć pamiętała również o Gościach, którzy dokonują rezerwacji telefonicznie. Bardzo łatwo znajdziemy na niej wszystkie dane kontaktowe oraz najistotniejsze informacje o hotelach. We wrześniu 2013 roku 11% wejść na stronę domową pochodziło ze smartfonów (w 2012 r. było to 5%), a 5% wejść na stronę domową było z tabletów (w roku 2012 było to 2%). 

– Z doświadczenia wiemy, że popularną formą założenia rezerwacji pokoju jest też dla Gości rezerwacja telefoniczna. Dlatego na stronie mobilnej umieściliśmy numer telefonu w centralnej części stron hotelowych. Pozwala to Gościom na szybkie wybranie numeru na smartfonie i tym samym założenie rezerwacji. Uruchomienie strony mobilnej jest kolejnym działaniem sieci Qubus Hotel w celu podniesienia dostępności oferty hotelowej dla Gości, tak aby mogli rezerwować nocleg w każdym miejscu i w każdej chwili – podsumowuje Michał Świgost Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w sieci Qubus Hotel.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing