Rafał Zawierucha w roli prowadzącego wiadomości w kampanii Stopklatki 

 Rafał Zawierucha w roli prowadzącego wiadomości w kampanii Stopklatki 
Popularny kanał filmowo-serialowy Stopklatka, należący do Grupy Kino Polska, już 29 marca br. rozpoczyna wizerunkowo-produktową kampanię reklamową. Będący ambasadorem Stopklatki Rafał Zawierucha pełni w niej rolę prezentera serwisu informacyjnego, który przedstawia wydarzenia... z filmów.
O autorze
1 min czytania 2024-03-29

Ostatnio o aktorze było głośno, gdy w nowym wizerunku pojawiał się publicznie jako reporter, przeprowadzając m.in. wywiady z artystami. Intrygująca przemiana Rafała Zawieruchy była zapowiedzią kampanii, promującej wiosenną ofertę filmową Stopklatki.

Lecimy z hitami codziennie od 20 to hasło kampanii reklamowej Stopklatki. W spotach reklamowych, które będzie można zobaczyć wraz ze startem kampanii, Rafał Zawierucha zaprezentuje wydarzenia, które nawiązują jednak nie do sytuacji na świecie, a do… filmów z wiosennej ramówki kanału. Całość utrzymana jest w żartobliwej konwencji – w kreacjach reklamowych aktor występuje w nieco przerysowanej roli prowadzącego serwisów newsowych. W zaaranżowanym na potrzeby kampanii studiu informacyjnym Stopklatki pojawia się z blond fryzurą, widoczną opalenizną i w nienagannym garniturze.

W fazie poprzedzającej start kampanii w podobnej stylizacji Rafała Zawieruchę można było zobaczyć w przestrzeni miejskiej, przeprowadzającego sondy uliczne, w których nie brakowało zaskakujących pytań. Pojawił się także na rozdaniu Fryderyków, gdzie przeprowadzał wywiady z artystami. Jego poczynania jako reportera można było śledzić na kanałach społecznościowych oraz w mediach, które spekulowały na temat nowej, tajemniczej roli aktora.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– To wyjątkowe połączenie dwóch światów – newsowego i filmowego miało swoje źródło w obserwacji trendów wśród widowni telewizyjnej, która poza contentem filmowym chętnie ogląda wiadomości ze świata. Tak narodził się kreatywny koncept kampanii. Rafał Zawierucha jako ambasador Stopklatki wciela się w prezentera wiadomości, osadzonych w uniwersum filmowym. W dzisiejszych czasach, łatwo zauważyć, że nasze codzienne doświadczenia są często zdominowane przez strumień negatywnych informacji. Zamiast jednak poddawać się temu trendowi, pragniemy dać naszym widzom pozytywne emocje w rozrywkowej i relaksującej formule – mówi Patrycja Gałązka, dyrektorka marketingu i komunikacji w Grupie Kino Polska.

Kampania startuje 29 marca i potrwa do końca maja. Koncept kreatywny oraz hasło Lecimy z hitami codziennie od 20 nawiązują do wcześniejszych odsłon kampanii i są elementem długofalowej strategii komunikacji. Główne działania obejmują ogólnopolską kampanię radiową, prasę i digital, jak również lokalne działania w digital outdoorze oraz autopromocję i cross-promocję na kanałach telewizyjnych. Dodatek stanowią działania promocyjne u operatorów kablowych i satelitarnych. Landing page kampanii został przygotowany w formie nawiązującej wyglądem do serwisu newsowego.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Koncepcja kreatywna wiosennej kampanii Stopklatki została przygotowana przez TWIN .c°llective, a za planowanie i zakup mediów ponownie odpowiadał Havas Media. Za działania PR-owe odpowiada dział komunikacji Grupy Kino Polska we współpracy z agencją Flywheel.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zdjęcia: mat. pras.