Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

„Recycling na miarę. 4 pory roku” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Przygotowanie obrazów z materiałów tekstylnych pochodzących z recyclingu to wyzwanie, jakie podejmą dzieci ze świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów. 12 stycznia rusza konkurs plastyczny organizowany przez Fundację VIVE Serce Dzieciom...
O autorze
2 min czytania 2017-01-16

…wspólnie z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Patronat nad akcją objęło Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Fundacja VIVE Serce Dzieciom wraz z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach organizuje konkurs „Recycling na miarę. 4 pory roku”, kierowany do świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów. Ideą projektu jest rozpowszechnianie wiedzy, dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania materiałów tekstylnych oraz zachęcenie do kreatywnego podejścia do recyclingu. Konkurs „Recycling na miarę. 4 pory roku” jest częścią szerszego nurtu Textile Upcycling, mającego na celu pokazanie różnych możliwości wtórnego przetwarzania materiałów tekstylnych. Pozwala to zmniejszyć zarówno wolumen odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. Konkurs trwa od 12 stycznia do 07 czerwca, kiedy to poznamy laureatów nagrodzonych prac. 

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać szkoły podstawowe lub gimnazja, mające siedzibę w województwie świętokrzyskim. Informacje o konkursie zamieszczone są na stronach organizatorów i Kuratorium Oświaty. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 27 stycznia 2017 na adres: [email protected]. Do konkursu zostanie zaproszonych 30 szkół. O zakwalifikowaniu szkoły do Konkursu zadecyduje kolejność wpływu danego zgłoszenia na wskazany adres mailowy. Każda z 30 szkół uczestniczących w projekcie otrzyma 40 kg bezpłatnych materiałów tekstylnych, pochodzących z recyclingu, w kolorystyce czterech pór roku. Surowiec tekstylny, o wadze 1200 kg,  zostanie dostarczony przez  Fundację VIVE Serce Dzieciom w ramach współpracy z firmą VIVE Textile Recycling. Wykorzystają go młodzi artyści do stworzenia prac konkursowych zgodnie z tematyką konkursu. 

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w dniu 22.02 organizuje dla beneficjentów konkursu warsztaty, dla 120 uczniów biorących w nich udział. Materiał filmowy z warsztatów przekazany będzie do wszystkich 30 szkół i powinien być inspiracją dla uczniów przy tworzeniu ich własnych dzieł upcyclingowych. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

„Dzięki udziałowi w konkursie, najmłodsi mieszkańcy naszego województwa, będą mogli poznać tajniki dawania drugiego życia materiałom tekstylnym. Wierzymy, że dzięki atrakcyjnej formule konkursu, dzieci chętnie wezmą w nim udział, a w dalszej perspektywie zaszczepimy w nich chęć czynnego podejmowania działań recyclingowych.” – mówi Grażyna Jarosz – Prezes Zarządu Fundacji VIVE Serce Dzieciom. 

Laureatów konkursu wyłoni Kapituła, która będzie oceniała zgodność pracy z tematem konkursu, inwencję i pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy. Do wygrania są nagrody pieniężne zarówno dla  uczniów jak i szkół. Zwycięskie prace będą zaprezentowane na wystawach oraz w  materiałach promocyjnych. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

„Zachęcamy szkoły do udziału w konkursie „Recycling na miarę. 4 pory roku”, który propaguje zachowania proekologiczne wśród dzieci i młodzieży. Jednocześnie konkurs może być inspiracją dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z ochroną środowiska i ponownym wykorzystaniu odpadów poprzez nadawanie im drugiego życia ” – dodaje Maria Kowalczyk – Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Informacje o konkursie zamieszczone są na stronach: www.fundacjavive.org;  www.plastyk.kielce.plwww.textileupcycling.pl.