Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Reklama przepisaniowa najskuteczniejszym formatem reklamy online w Polsce

Według danych zebranych przez instytut ComScore reklama przepisaniowa Type-in™ jest znacznie skuteczniejsza od tradycyjnej reklamy online. W niektórych przypadkach nawet dziesięciokrotnie!
O autorze
1 min czytania 2013-09-19

Terminem responsywności reklamy określa się jej atrakcyjność dla odbiorców wyrażoną przez kliknięcie lub inną podjętą interakcję. Najczęściej responsywność mierzona jest poprzez tzw. CTR czyli stosunek kliknięć w reklamę do ilości jej wyświetleń. Z danych zebranych przez instytut ComScore wynika, że reklama natywna, a konkretnie reklama przepisaniowa Type-in™ jest znacznie skuteczniejsza niż wszystkie pozostałe formaty reklamy online w Polsce. Średni CTR w przypadku reklamy Type-in™ wynosi 10,18% (stosunek kliknięć w reklamę do przepisań hasła) i 2,74% (stosunek kliknięć w reklamę do wyświetleń), podczas gdy wg danych zebranych przez Gemius średni CTR odsłonowej reklamy internetowej w Polsce w drugim kwartale 2013 wynosił zaledwie 0,37%.

 

Te liczby to twardy dowód na to, że formaty przepisaniowe Type-in™ są nadwyraz responsywne. My to wiedzieliśmy od dawna, nasi klienci po pierwszych kampaniach też się o tym przekonali, a teraz mamy potwierdzenie w postaci niezależnych analiz. Żadna inna forma reklamy display nie może pochwalić się takimi wynikami jak formaty Type-in™. – komentuje wyniki Paweł Milcarz, partner zarządzający w sieci Interactions.

Dane na temat responsywności reklamy przepisaniowej Type-in™ pochodzą z badań przeprowadzonych przez instytut ComScore (średnia dla wszystkich zrealizowanych kampanii Type-in™ w Polsce w okresie: 2013.04.01-2013.08.31). Dane na temat responsywności pozostałych formatów reklamy online w Polsce pochodzą z badań przeprowadzonych przez Gemius (badanie GemiusDirectEffect, 2013.04.01-2013.06.30) i uwzględniają takie formaty reklamy online jak: wallpaper (1,79%), video pre-roll (1,78%), toplayer (1,56%), doubleBB+wallpaper (1,29%), wideboard (0,26%), tripleBB (0,23%), doubleBB (0,18%), billboard (0,16%), skyscraper (0,14%), half page (0,13%) czy rectangle (0,13%).

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj