Rockstar otworzył sezon rowerowy widowiskowymi zawodami Downmall

120 tysięcy widzów, 95 zawodników z Polski i zagranicy oraz 10 godzin niezwykłych emocji – tak Rockstar przywitał wiosnę na widowiskowych pokazach ekstremalnej jazdy rowerowej w centrum handlowym Arkadia.
O autorze
1 min czytania 2015-03-25

Podczas eventu „Porusz Swoje Miasto” odbyły się spektakularne zawody downmall, czyli wyścigi na czas na rowerach po specjalnie przygotowanym torze. Trasa przejazdu biegła wzdłuż bocznych pasaży centrum, po schodach ruchomych i kończyła się wielkimi rampami w głównym holu.

Najszybszy zawodnik na pokonanie trasy biegnącej przez całą galerię potrzebował zaledwie 34 sekundy. Zwycięzcą zawodów w kategorii downmall okazał się Gustaw Dądela. Oprócz zapierającego dech w piersiach przejazdu, widzowie mogli podziwiać też niesamowite bitwy na rowerowe sztuczki. Podczas zawodów freestyle MTB i BMX, składających się z wyczynowych skoków i akrobacji na rowerze kilkanaście metrów nad ziemią emocje sięgnęły zenitu. W kategorii MTB niezwyciężony okazał się Viktor Douhan ze Szwecji, natomiast w kategorii BMX na najwyższym stopniu podium stanął Bartłomiej Zięcina. Niezwykle widowiskowe tricki podbiły serca całej publiczności, która entuzjastycznie reagowała na przejazd każdego zawodnika.

„Start przed tak liczną publicznością to duża mobilizacja, więc dałem z siebie wszystko i zaprezentowałem najlepsze tricki. Mam nadzieję, że dostarczyłem wszystkim dużo wrażeń i pokazałem czym jest świat BMX” – powiedział Bartłomiej Zięcina, zwycięzca zawodów freestyle BMX.

Na wszystkich widzów zgromadzonych w CH Arkadia czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Specjalnie dla nich przygotowany został pumptrack, czyli rowerowy plac zabaw. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził też symulator roweru ekstremalnego 3D, do którego ustawiały się kolejki rowerowych entuzjastów w każdym wieku. Uczestnicy mieli także okazję zdobyć autografy młodych wyczynowców. Ogromne emocje towarzyszyły do samego końca tej wiosennej imprezy!

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Szczegółowe wyniki zawodów:

Kategoria downmall:

Słuchaj podcastu NowyMarketing

  1. miejsce: Gustaw Dądela (Polska)
  2. miejsce: Iegor Pryimachek (Ukraina)
  3. miejsce: Mateusz Kostusiak (Polska)

Kategoria Best Trick MTB:

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się
  1. miejsce: Viktor Douhan (Szwecja)
  2. miejsce: Tom Cardy (Wielka Brytania)
  3. miejsce: Paweł Stachak (Polska)

Kategoria Best Trick BMX:

  1. miejsce: Bartłomiej Zięcina (Polska)
  2. miejsce: Marcin Oskiera (Polska)