Rośleko – czyli jak mała, krakowska firma trafiła do Lidl Polska

O autorze
1 min czytania 2020-11-05

Rośleko to napój roślinny o niespotykanym smaku i konsystencji, stworzony przez Krakowską firmę o rodzinnym charakterze. W lipcu 2020 roku Rośleko miało trafić na półki sklepów, niestety z powodu awarii tak się nie stało. Na przekór losowi Rośleko zorganizowało zrzutkę na nową produkcję, a w podziękowaniu za wsparcie posadzi las w wybranym mieście w Polsce. Dzięki ogólnopolskiemu wsparciu Rośleko jest już na półkach 680 sklepów sieci Lidl Polska.

Rośleko zapoczątkowało powstanie nowej kategorii na półce napojów roślinnych i zamienników nabiału. Produkt został stworzony przez Michała Koncewicza, artystę z Krakowa znanego z rockowego zespołu Clock Machine. Pierwsze wersje produktu powstawały w kuchni mieszkania artysty, a po dwóch latach wytężonej pracy zainteresowały się nim duże sieci handlowe.

W lipcu Rośleko miało trafić na półki sklepów Lidl Polska, niestety niespodziewana awaria na linii produkcyjnej pokrzyżowała im plany. W odpowiedzi na wypadek losowy Rośleko musiało zorganizować zrzutkę. W ciągu zaledwie czterech dni informacja o zrzutce organicznie dotarła do ponad 80 000 osób. W drodze do osiągnięcia celu Rośleko wsparły tysiące przyszłych klientów, oczekujących na produkt Nieznaną wcześniej firmę wsparło finansowo prawie 700 osób, dzięki temu Rośleko mogło wrócić na linię produkcyjną. W podziękowaniu za okazane wsparcie Rośleko zobowiązało się posadzić las. Aktualnie trwa etap zgłaszania miast do głosowania, który zakończy się 8 listopada. 

Po wielu miesiącach wytężonej pracy Rośleko właśnie trafia na półki sieci Lidl Polska. Od 2 listopada ten wyjątkowy napój można nabyć w 680 sklepach w całej Polsce. To niezwykle ważny moment w życiu małej krakowskiej marki. Twórca marki z wejścia do Lidla ucieszył się tak bardzo, że aż postanowił wejść do niego na rękach. Działanie to zaplanował w ramach wygranego z kolegą zakładu przedmiotem, którego była współpraca z siecią.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Rośleko występuje w trzech smakach: kakaowym, jaglano-orzechowym i ryżowo-nerkowcowym. Każdy z nich wykonany jest z użyciem wyłącznie naturalnych produktów. Rośleko jest niezwykle gęste i sycące, nie zawiera sztucznych barwników i zagęszczaczy. Jest świetną alternatywą dla osób z nietolerancją laktozy i może być używane jako przekąska lub stać się podstawą wielu smacznych dań.

Słuchaj podcastu NowyMarketing