Rusza platforma edukacyjna dla marketerów – Akademia TikToka

Na rynku europejskim rusza platforma edukacyjna Akademia TikToka, która nauczy marki, jak stać się prawdziwymi ekspertami marketingu w obrębie TikToka.
O autorze
1 min czytania 2023-01-17

Edukacja dla marketerów

TikTok udostępnia bezpłatne, interaktywne narzędzie edukacyjne Akademia TikToka, przeznaczone dla firm i podmiotów różnej wielkości. Pokaże ono użytkownikom, jak najlepiej wykorzystać funkcje TikToka dla biznesu. Dzięki temu treści prezentowane na platformie będą nie tylko atrakcyjne dla odbiorców, ale także wesprą organizacje w osiąganiu satysfakcjonujących rezultatów biznesowych.

Akademia TikToka to program szkoleniowy przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych marketerów. Został stworzony dla wszystkich marek i organizacji, niezależnie od reprezentowanej branży i segmentu. Platforma pomoże im w lepszym poznaniu i optymalnym wykorzystaniu dostępnych funkcji TikToka. Materiały szkoleniowe zostały opracowane w wyniku międzynarodowej współpracy, co przekłada się na treści ukazujące szeroką, globalną perspektywę. Jednocześnie TikTok uwzględnił lokalną specyfikę, odnoszącą się do danego regionu.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Na platformie w pierwszej kolejności zostały udostępnione kursy wprowadzające z serii „ABC TikToka”, które koncentrują się na omówieniu podstawowych zagadnień z takich obszarów jak reklama, kreatywność i bezpieczeństwo. Uwzględnione tu zostały najlepsze praktyki rynkowe, a także kwestia ochrony społeczności platformy.

Użytkownicy mogą także skorzystać ze specjalnego kursu modułowego, którego tematyka została dostosowana do potrzeb małych firm. Szkolenie wesprze je w tworzeniu treści umożliwiających skuteczne dotarcie do odbiorców i osiągnięcie zadowalających rezultatów biznesowych. Po zakończeniu edukacji uczestnicy otrzymają cyfrową odznakę potwierdzającą odbycie kursu w Akademii TikToka, którą będą mogli udostępnić w mediach społecznościowych. Pojawienie się następnych kursów zaplanowano na kolejne miesiące 2023 roku.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Sieć cyfrowych ekspertów

W rezultacie szkolenie pozwoli marketerom zajmującym się kampaniami digitalowymi na wykorzystanie swojego potencjału w nowym obszarze i zdobycie eksperckiej wiedzy dotyczącej działań na TikToku.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Na kurs w ramach Akademii TikToka można zarejestrować się tutaj: TikToK Academy.