Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

Rząd Salwadoru stworzył kampanię promującą bitcoina jako nową oficjalną walutę kraju

Rząd Salwadoru stworzył kampanię promującą bitcoina jako nową oficjalną walutę kraju
Salwador jako pierwszy kraj na świecie wprowadza bitcoina jako prawny środek płatniczy. Aby zachęcić obywateli do korzystania z nowej opcji, rząd stworzył kampanię promującą Bitcoin Trust.
O autorze
1 min czytania 2021-09-02

Od 7 września w Salwadorze, oprócz dolara amerykańskiego, prawnym środkiem płatniczym stanie się bitcoin. Zmiana nastąpi w związku z przegłosowaną 31 sierpnia ustawą o utworzeniu krajowego Bitcoin Trust, czyli funduszu powierniczego dla bitcoina o wartości 150 mln dolarów.

Obywatele otrzymają dostęp do rządowej aplikacji, aby dokonywać transakcji w bitcoinach lub w dolarach amerykańskich bez ponoszenia dodatkowych opłat. 

Środki na założenie Bitcoin Trustu pozyskano z kredytu w wysokości aż 500 milionów dolarów, udzielonego przez Central American Bank for Economic Integration (CABEI). Z puli pozyskanych środków 23,3 mln dolarów zostanie przeznaczone na instalację 200 automatów bitcoinowych, czyli bitomatów, dzięki którym obywatele będą mogli deponować i wypłacać środki.

Mimo że ustawa o wprowadzeniu nowego środka płatniczego okazała się kontrowersyjna i spotkała się z krytyką Salwadorczyków i organizacji międzynarodowych, rząd Salwadoru zachęca do korzystania z nowej waluty. W tym celu utworzono pierwszą kampanię promującą Bitcoin Trust. W spocie wymienione są korzyści płynące z nowej zmiany w płatnościach. Dodatkowo, prezydent Bukele ogłosił, że każdy obywatel, który pobierze i skorzysta z aplikacji portfela, otrzyma dodatkowe 30 dolarów.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj