Santander Bank Polska rusza z bezpłatnym programem szkoleniowo-grantowym dla kobiet „MOCne w biznesie”

11 maja startuje bezpłatny projekt dla przedsiębiorczyń oraz kobiet, które planują założyć własną firmę. Na uczestniczki czekają warsztaty prowadzone przez ekspertki, granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu. To inicjatywa Santander Bank Polska oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
O autorze
2 min czytania 2022-05-05

Rozwój kompetencji

Projekt MOCne w biznesie zapewni wsparcie na kilka różnych sposobów – szkolenia, dofinansowanie – wejścia kapitałowe oraz granty. Jedną z głównych części inicjatywy jest cykl szkoleń i spotkań rozwojowych. Ich tematyka skupia się na ważnych i praktycznych zagadnieniach rynkowych.

Swoim doświadczeniem oraz wiedzą podzielą się znane kobiety, a przy tym ekspertki w swoich dziedzinach m. in. Sara Koślińska – CEO Limitless, Anna Orska – założycielka i właścicielka marki biżuterii ORSKA i dobrze wszystkim znana dziennikarka Dorota Wellman. Już 11 maja odbędzie się pierwsze z dziewięciu spotkań: Budowanie marki osobistej. Poprowadzi je blogerka i właścicielka marki Spadiora, Marta Lech-Maciejewska. Cały cykl potrwa do listopada – pełny harmonogram spotkań dostępny jest na stronie santander.pl/mocnewbiznesie.

Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce odpowiadają za tworzenie niemal 50% PKB i dają zatrudnienie 6,75 mln osób[1]. Niestety pandemia sprawiła, że kobiety są mniej skłonne do ich zakładania, a młodymi przedsiębiorcami istotnie częściej są mężczyźni – zarówno w Polsce, jak i na świecie[2]. W Europie i Ameryce Północnej mniej niż jedna na 20 kobiet decyduje się na założenie firmy. Mamy więc do czynienia z gender gap w sferze przedsiębiorczości. Dlatego wspólnie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości przygotowaliśmy MOCne w biznesie. To inspirujący projekt, do którego zapraszam wszystkie kobiety, które stawiają na swój rozwój, inwestowanie w siebie i poszerzanie swoich horyzontów. Wzajemnie inspirujemy się do działania, aktywnie wspieramy rozwój liderek i zachęcamy do odkrywania swojego potencjału – mówi Magdalena Proga-Stępień, dyrektor sprzedaży i dystrybucji z Santander Bank Polska.

Dodatkowy kapitał

MOCne w biznesie to także konkretne wsparcie finansowe w formie grantów oraz wejść kapitałowych. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przedstawić swój biznesplan i złożyć online odpowiedni formularz. Kapituła konkursowa oceni zgłoszenia i wyłoni 10 beneficjentek grantów rozwojowych o wartości 11 tys. zł każdy. Cztery najlepsze pomysły biznesowe otrzymają z kolei dofinansowania o wartości do 50 tys. euro. Szczegóły na temat konkursu, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie santander.pl/mocnewbiznesie.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pakiet narzędzi

Oprócz rozwoju kompetencji oraz dofinansowania do edukacji i biznesu, program MOCne w biznesie oferuje też narzędzia usprawniające prowadzenie firmy. Wszystkie chętne uczestniczki projektu, które mają własna firmę, będą mogły założyć firmowe konto w Santander Bank Polska w promocji za 0 zł. Z kolei kobiety, które planują otwarcie własnej firmy, mogą otrzymać pomoc w realizacji tych planów. Uczestniczki, na dobry początek, przy zawarciu umowy leasingu lub pożyczki Office, będą mogły za 1 zł otrzymać Assistance oraz kartę paliwową z bezpłatnym pierwszym tankowaniem.

 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

[1] parp.gov.pl/storage/publications/pdf/PARP-26_Raport-2021-07-22_WCAG_210726.pdf
[2] gemconsortium.org/file/open?fileId=50691

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się