Santander głównym sponsorem rozgrywek League of Legends w Europie i Ameryce Łacińskiej

O autorze
2 min czytania 2022-06-15

Grupa Santander ogłosiła zawarcie wieloletniej umowy, na mocy której zostanie głównym sponsorem League of Legends European Championship (LEC) i Liga Latinoamérica (LLA). Podczas wydarzenia zorganizowanego w Madrycie, najbardziej znani streamerzy, artyści i gracze LoL uczestniczyli w ogłoszeniu zaangażowania się Grupy Santander w sponsoring esportu. 

W 2021 roku League of Legends World Championship przyciągnęło szczytową oglądalność blisko 74 milionów widzów na żywo, przy średniej minutowej widowni wynoszącej, według organizatora, nieco ponad 30 milionów, co czyni je jednym z najchętniej oglądanych wydarzeń e-sportowych na świecie. Pod hasłem „Level up your dreams” Grupa Santander chce zbudować nową społeczność, która pomoże młodym pokoleniom osiągać sukcesy.

Partnerstwo z League of Legends European Championship i Liga Latinoamérica to umowa w 100% dotycząca mediów cyfrowych, która uzupełni inne globalne sponsoringi banku dotyczące F1 i piłki nożnej. Dzięki tej umowie bank będzie również sponsorem Mistrzostw Brazylii League of Legend (CBLOL). Grupa posiada już doświadczenie w sponsoringu wydarzenia na lokalnym poziomie, w postaci dotychczasowego zaangażowania Openbank jako sponsora hiszpańskich rozgrywek. (Superliga).

Jako partner lig e-sportowych League of Legends w Europie (LEC) i Ameryce Łacińskiej (LLA i CBLOL), Santander będzie angażował się w różne aktywności promujące markę i zwiększające świadomość w społecznościach League of Legends podczas wydarzeń e-sportowych, w tym m.in. poprzez pozycjonowanie logo, treści specjalne, obecność reklamową w przerwach transmisji, banery czy np. bilety VIP na finały.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Juan Manuel Cendoya, Globalny dyrektor ds. komunikacji, marketingu korporacyjnego i badań w Grupie Santander, powiedział:

Z radością ogłaszamy nową współpracę z bardzo wyjątkowym partnerem, z którym łączą nas nasze atrybuty innowacyjności, różnorodności i cyfryzacji. Wierzymy, że wejście w świat eSportu przyniesie Santanderowi nowe możliwości zaangażowania się w życie młodych pokoleń „cyfrowych ekspertów” i pomoże im w osiąganiu sukcesów.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Z przyjemnością współpracujemy z globalną instytucją bankową zaangażowaną w innowacje, transformację cyfrową i dostarczanie najlepszych możliwych usług dla młodszych pokoleń – dodał Maximilian Schmidt, szef e-sportu League of Legends w regionie EMEA,
NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Globalna prezentacja

W dniu 14 czerwca w Madrycie (Hiszpania) odbyła się globalna prezentacja nowego partnerstwa w świecie e-gamingu. Wydarzenie prowadzone było przez Medic, kultowego komentatora League of Legends, który ma ponad 250 000 obserwujących, oraz było transmitowany na całym świecie online na Twitchu i innych platformach przez hiszpańskiego streamera Cristinini, który ma ponad trzy miliony obserwujących. Premiera obejmowała pokaz freestyle z kilkoma znanymi artystami dla młodszych odbiorców, takimi jak piosenkarka Nicki Nicole, raper Chuty i mistrzyni freestyle Sara Socas. W wydarzeniu tym uczestniczyli również najbardziej rozpoznawalni gracze z różnych krajów, tacy jak Alan Q, Inspired i Jukes.