Scapa Skiren

Wyborowa Pernod Ricard rozszerza swoją ofertę whisky single malt. Na rynku pojawiła się whisky Scapa Skiren, dzięki której można zasmakować w dzikiej przyrodzie wysp Orkadów, znajdujących się u wybrzeży Szkocji.
O autorze
1 min czytania 2016-02-26

Whisky single malt, to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się kategorii alkoholi mocnych. Każdego roku segment single malt osiąga wzrost na poziomie dwucyfrowym i obecnie jest to jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się kategorii alkoholowych „Scapa Skiren powstała w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów, dla których coraz ważniejsze jest miejsce pochodzenia oraz sposobu produkcji, które mają bezpośrednie przełożenie na smak.” – wyjaśnia Arkadiusz Dobosz, Marketing Manager Whisky Category z Wyborowa Pernod Ricard.

Whisky Scapa, stworzona przez pięciu oddanych rzemieślników w ręcznie obsługiwanej destylarni Scapa, wyróżnia łagodny smak, który jest odzwierciedleniem zaskakujących kontrastów wysp z archipelagu Orkadów. Do destylacji wykorzystywany jest unikalny alembik Lomond, który ma kształt beczki. Jest to ostatni sprawny alembik Lomond w całej branży szkockiej whisky. Dzięki niemu trunek zyskuje bogatszy i bardziej owocowo-miodowy smak. Proces leżakowania w świeżych beczkach z amerykańskiego dębu nadaje whisky Scapa delikatnie kremowej słodyczy z nutą tropikalnych cytrusów i przybrzeżnych wrzosów, niespotykanych wśród single maltów, ale charakterystycznych dla whisky Scapa.

W whisky Scapa Skiren można wyczuć delikatne kwiatowe nuty z odrobiną świeżych gruszek oraz słodkim aromatem ananasa i cytrusów. W smaku zrównoważona, z odrobiną słodyczy. Zaskakuje aromatem dojrzałych melonów, co prowadzi do długiego, delikatnego i odświeżającego finiszu.

W ostatnim czasie Scapa otworzyła swoją destylarnię dla zwiedzających, po raz pierwszy od jej założenia w 1885 roku. Destylarnia znajduje się na brzegu Scapa Flow, naturalnej przystani i szlaku wodnego o jednej z najdłuższych i najbogatszych historii w Wielkiej Brytanii.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Whisky Scapa Skiren, oferowana w cenie od 179 zł. za butelkę, jest dostępna na rynku od października 2015 roku.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się