Scrabble wprowadza wersję drużynową gry. Pierwsza w 75-letniej historii marki tak istotna zmiana

Scrabble wprowadza wersję drużynową gry. Pierwsza w 75-letniej historii marki tak istotna zmiana
Sposób, w jaki używamy słów, zmienia się, podobnie jak Scrabble, które odsłoniły właśnie drugą stronę klasycznej planszy z nowym trybem Scrabble Drużynowe. To zespołowa, szybsza i bardziej swobodna odmiana kultowej gry słownej, w sam raz na Światowy Dzień Scrabble obchodzony 13 kwietnia. Po raz pierwszy w 75-letniej historii Scrabble, marka dokonała tak istotnej zmiany w swojej klasycznej grze.
O autorze
1 min czytania 2024-04-10

Od teraz nowy sposób rozgrywki dostępny jest w każdym egzemplarzu, dzięki czemu fani mogą liczyć na podwójną zabawę. Wystarczy odwrócić planszę i rozłożyć talię kart celów, aby rozpocząć rozgrywkę w trybie Scrabble Drużynowe.

Scrabble Drużynowe zostały zaprojektowane z myślą o współpracy i inkluzywności – gracze zespołowo realizują cele z kart na różnych poziomach trudności oraz korzystają z kart pomocniczych. W nowym trybie rozgrywka jest szybsza, a cel prostszy. Dzięki podwójnej planszy gracze mogą wybierać, czy wolą dynamiczną, drużynową rozgrywkę, gdzie wygrywają/przegrywają razem, czy chcieliby spróbować swoich sił w klasycznej rywalizacji na słowa i punkty.

– Scrabble przetrwały próbę czasu jako jedna z najpopularniejszych gier planszowych w historii i chcemy mieć pewność, że nadal będzie atrakcyjna dla wszystkich graczy. Dla każdego, kto kiedykolwiek pomyślał, że „gry słowne nie są dla mnie” lub czuł się trochę onieśmielony klasyczną grą, tryb Scrabble Drużynowe jest idealną opcją. Nowy tryb inspiruje do zabawy słowem tak jak klasyczna wersja, lecz dzięki ekscytującej, nowej formie i dynamicznej, zespołowej rozgrywce, jest bardziej przystępny i łączy ludzi. Gracze preferujący klasyczną wersję nadal mogą w nią zagrać, odwracając planszę na drugą stronę – powiedział Ray Adler, wiceprezes oraz globalny dyrektor działu gier w firmie Mattel.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj