Siła kobiet: „Vogue Polska” składa hołd kobietom w nowym numerze

Siła kobiet: „Vogue Polska” składa hołd kobietom w nowym numerze
„Vogue Polska” zaprezentowało swoje grudniowe wydanie, którego hasłem przewodnim jest „Siła kobiet”. Na trzech okładkach najnowszego numeru pojawiła się modelka i aktywistka Anja Rubik.
O autorze
1 min czytania 2020-11-24

Grudniowy numer „Vogue Polska” to prawdziwy hołd złożony płci żeńskiej. I nie bez powodu – tym samym magazyn chce wyrazić swoje wsparcie dla kobiet walczących o prawo do decydowania o własnym ciele, których wolności zagroził wyrok Trybunału Konstytucyjnego zaostrzający ustawę antyaborcyjną. Na temat sensu działania na rzecz praw kobiet wypowiada się Anja Rubik, a także liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Martą Lempart. 

Wspomniana modelka i aktywistka pojawiła się na trzech odkładach grudniowego numeru, sama przygotowując sesję i dołączając tym samym do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

– Chciałam, aby sesja oddała nasz bunt i naszą siłę. W głównej roli osadziłam kobietę jak ze zdjęć Helmuta Newtona. Na fotografii jestem naga. W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Nagość stała się więc symbolem kobiecej rewolucji – mówi Anja Rubik.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Do rozmów o tym, co ważne „Vogue Polska” zaprosił również m.in. aktorkę Justynę Wasilewską, a także piosenkarkę Jane Birkin, która opowiada dlaczego warto się buntować. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Grudniowe wydanie „Vogue Polska” dostępne będzie w sprzedaży 26 listopada br.

PS

Ubiegłoroczna, specjalna edycja brytyjskiego Vogue’a „The Non-Issue” poświęcona była kobietom, które nierzadko były dyskryminowane przez swój wiek.

PS2

26 edycji Vogue’a z całego świata zjednoczyło się we wrześniowym numerze Vogue „HOPE”, by wyrazić optymizm i solidarność w obliczu tak ważnych zmian zachodzących na świecie.