Słodkie Usprawiedliwienie na Dzień Dziecka od E.Wedel

Nie ma cenniejszego prezentu dla dziecka niż czas, jaki możemy mu poświęcić. Jednak w tym roku 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, wypada w… pracujący czwartek. A gdyby z tej okazji udało nam się wyjść do domu chwilę wcześniej, by spędzić ten czas tak, jak mają ochotę?
O autorze
1 min czytania 2023-05-18

Wydawać by się mogło, że to banalne. Jednak czas, który poświęcimy naszym pociechom, to najlepszy prezent z okazji ich święta. Dzięki chwilom wspólnie spędzanym z rodzicami dzieci lepiej poznają świat, budują poczucie własnej wartości i uczą się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Czy możemy im dać coś lepszego, co przygotuje do dorosłości? Problem jednak leży w czasie, którego – ze względu na aktywność zawodową – mamy jak na lekarstwo. 

Z badania [1] realizowanego w 2022 roku na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka wynika, że wrażenie smutku czy zniechęcenie do podejmowania jakichkolwiek aktywności dotyka coraz więcej dzieci. Poczucie osamotnienia towarzyszy co 10. uczniowi klasy drugiej i niemalże ¼ uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. My, dorośli, zaabsorbowani nadmiarem obowiązków możemy tego nie zauważyć.

#SłodkieUsprawiedliwienie od E.Wedel

Dlatego firma E.Wedel z okazji Dnia Dziecka postanowiła ułatwić to zadanie zapracowanym rodzicom. Wszystko za sprawą akcji #SłodkieUsprawiedliwienie, która zaprasza ich do wspólnego spędzenia czasu z własną pociechą, zachęca do refleksji nad „Czasem na przyjemność” dla dzieci i przypomina, jak ważna dla tej relacji jest każda godzina. Nie „po pracy” i nie „na urlopie”. W tym celu powstało właśnie #SłodkieUsprawiedliwienie, które na chwilę spróbuje odwrócić role. Skoro rodzice mogą usprawiedliwiać nieobecność pociech w szkole, to może z okazji wyjątkowego święta dzieci, mechanizm ten zadziała także w pracy? Wystarczy wymyślić sposób, w jaki razem będziecie celebrować Dzień Dziecka, wejść na stronę www.slodkieusprawiedliwienie.pl, pobrać dokument, który wspólnie uzupełnicie i pokazać go swojemu przełożonemu w pracy. 

Czy uda się dostać wolne z okazji Dnia Dziecka? Czy zrealizujecie wszystkie pomysły, jakie przyjdą wam do głowy? Tego nie możemy zagwarantować. Jednak już samo wymyślanie atrakcji i wypisywanie usprawiedliwienia zapewnią frajdę i będą bezcennym czasem, który damy naszym dzieciom. A kto wie, może pracodawcy w tym dniu pozytywnie nas zaskoczą i z chęcią przyjmą wedlowskie, słodkie usprawiedliwienie?

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Więcej informacji na stronie: www.slodkieusprawiedliwienie.pl.   

[1] Badanie dostępne na stronie: https://brpd.gov.pl/2023/01/30/badanie-rodzice-nie-wiedza-jak-czuja-się-ich-dzieci/, [online: 12.05.2023].

PS E.Wedel wprowadza nowe opakowania czekolad

Na rynek wszedł nowy design czekolad marki E.Wedel. Odświeżona identyfikacja wydobywa charakter marki, z jakim kojarzona jest od lat przez Polaków. Nowe opakowania w estetyczny sposób łączą tradycję i nowoczesność.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się