Social Art zmienia się w Bees & Honey – rebranding agencji

Po niemal 10 latach działalności agencja digitalowa Social Art zmieniła nazwę na Bees & Honey. Agencja przeszła kompletny rebranding, tworząc nie tylko nowe logo, ale i cały świat marki. Pomysł bazuje na storytellingu związanym z procesem powstawania miodu i życia pszczół.
O autorze
1 min czytania 2020-03-24

– Zdecydowaliśmy się na rebranding w tym trudnym czasie pandemii, żeby sobie i wszystkim wokół dać trochę radości, trochę dobrych informacji. Jako symboliczny dzień startu naszego rebrandingu wybraliśmy pierwszy dzień wiosny. Bees & Honey budzi się do życia tak jak natura wokół nas – tłumaczy decyzję Maciej Leonard Żybula, CEO Bees & Honey.

Logotyp jak plaster miodu i baśniowe KV 

Logotyp marki narysowany odręcznym krojem pisma wpisuje się w kształt heksagonu. Podstawowa wersja znaku jest dwukolorowa: brązowo-żółta, jak podstawowe kolory marki. 

Key visual to niesamowity świat miodnych pomysłów, które w Bees & Honey powstają.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Tworzenie tego key visuala to była dla nas świetna zabawa. Każdy z nas ma tam swoje ulubione postaci, niektóre zostały bardzo skrzętnie ukryte. Chcemy w ten sposób zaprosić naszych klientów do tego magicznego świata. Porwać do świata naszych nieszablonowych pomysłów – opowiada Maciej Leonard Żybula.

Claim i filozofia marki 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

“Our ideas bring you money, honey” – claim marki obiecuje klientom Bees & Honey rozwiązania, które przynoszą duże zyski. Symboliki ze świata pszczół i miodu jest w tym pomyśle więcej. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Samo powstawanie miodu zostało porównane do procesu kreatywnego oraz do kolejnych etapów obsługi klienta. Gdy pszczoły wylatują z ula w poszukiwaniu nektaru i pyłku, odbywa się budowanie strategii – pracownicy agencji najpierw inspirują się i szukają insightów, by następnie z nich stworzyć dla klienta idealne rozwiązanie. To jednak ma szansę zaistnieć, gdy zostanie odpowiednio wyeksponowane przez media, tak jak miód zyskuje wraz z eleganckim opakowaniem. Sam miód zresztą smakuje za każdym razem nieco inaczej – tak jak różne są kreatywne pomysły agencji. 

Sklep internetowy

Marka z nowym otwarciem prezentuje szeroką ofertę ze swojego portfolio w formie sklepu internetowego z produktami agencji: od analizy i budowania strategii, doradztwa, szkoleń i warsztatów, przez kompleksową obsługę marki, kampanie i koncepty kreatywne, produkcję video czy stron www, aż po realizację kampanii mediowych.