Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Średnio ponad 35 egzemplarzy sprzedanych w minutę – podsumowanie 2020 roku w kategorii książek na Allegro

W 2020 roku na Allegro sprzedało się ponad 18 milionów książek. Rekord zakupionych przez jednego użytkownika egzemplarzy wynosi 11 482. Najwięcej książek sprzedaje się w poniedziałki oraz niedziele.
O autorze
1 min czytania 2021-03-19

Kategoria książek na Allegro jest niezwykle bogata i oferuje różnorodny wybór – od fantastyki przez literaturę piękną po kulinaria. Ostatni rok to ponad 18 milionów kupionych na Allegro książek, czyli średnio 35 egzemplarzy na minutę.

– Sprzedaż książek na Allegro rośnie z roku na rok, osiągając w 2020 znakomite wzrosty. Co szósta osoba na Allegro zakupiła w tym roku przynajmniej jedną książkę, a rekordzista zakupił zawrotną liczbę 11 482 egzemplarzy. W czasach dominacji kultury cyfrowej, powszechnego dostępu do smartfonów i tabletów, oraz niskiego poziomu czytelnictwa, dane te napawają optymizmem – mówi Jacek Weichert, dyrektor segmentu Kultura i Rozrywka, Kolekcje i Sztuka w Allegro.

Trendy zakupowe

W poprzednim roku klienci Allegro szczególnie chętnie sięgali po książki dziecięce i młodzieżowe (29,2%). Oprócz tego na podium znalazła się także beletrystyka (19,3%) – w tej kategorii najczęściej wybierano literaturę piękną (37%). Niezmiennie kupowane są także podręczniki (14,9%) – znalazły się na trzecim miejscu pod względem popularności. Co ciekawe, ponad 83% wszystkich sprzedanych na Allegro książek w 2020 roku dotyczyło nowych egzemplarzy.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Allegro sprawdziło też, co wybierają najczęściej panie oraz panowie. Okazuje się, że to kobiety częściej kupują książki na Allegro – dotyczy to 55% wszystkich transakcji w tej kategorii. Wybory zarówno kobiet, jak i mężczyzn są do siebie bardzo zbliżone – dwa pierwsze miejsca zajmują książki dla dzieci oraz podręczniki. Różnica pojawia się dopiero przy miejscu trzecim – kobiety chętniej sięgają po poradniki i albumy, natomiast mężczyźni po książki naukowe.

Zachowania zakupowe klientów na Allegro

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Kupując książki, klienci częściej decydują się na dokonywanie transakcji na komputerze (54%) niż na smartfonie (46%). Można również zauważyć pewnego rodzaju trendy, jeśli chodzi o czas zakupu. Najwięcej książek sprzedaje się w poniedziałki oraz niedziele pomiędzy 21 a 21:59. W ubiegłym roku peak zakupowy przypadał 7 września – klienci kupowali aż 93 książki na minutę – oraz 14 grudnia – 91 książek w minutę.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Najlepiej sprzedające się tytuły w 2020 roku niezależnie od roku wydania

  1. Kolejne 365 dni – Blanka Lipińska
  2. 365 – Blanka Lipińska
  3. Jadłonomia po polsku – Marta Dymek
  4. Pucio mówi dobranoc – Marta Galewska-Kustra
  5. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – Justyna Bednarek
  6. Hobbit – J.R.R. Tolkien
  7. Pucio mówi dzień dobry – Marta Galewska-Kustra
  8. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi – Rafał Kosik
  9. Pucio zabawy gestem i dźwiękiem – Marta Galewska-Kustra
  10. Powrót z Bambuko – Katarzyna Nosowska