Startuje 5. edycja akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami! Włącz aplikację Endomondo i pomagaj!

Porządkują codzienne życie, pozwalają kontrolować stan zdrowia. Mają zastosowanie pragmatyczne lub służą rozrywce. Aplikacje mobilne, które na rynku pojawiły się zaledwie kilkanaście lat temu, dzisiaj obecne są we wszystkie sferach życia.
O autorze
2 min czytania 2017-06-22

Ich wykorzystanie pozwala zaspokajać potrzeby z obszaru informacji i rozrywki, a także pomagania innym. Dowodem na to ostanie jest zaangażowanie użytkowników aplikacji Endomondo w akcję społeczną T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami, której piąta edycja rozpoczyna się w najbliższą sobotę, 24 czerwca.

Już po raz piąty T-Mobile inicjuje akcję społeczną Pomoc Mierzona Kilometrami, której w tym roku towarzyszy hasło: Rób kilometry z sercem! Teraz możesz! Fenomen inicjatywy, którego ilustracją jest zaangażowanie użytkowników Endomondo, tkwi w prostocie rozwiązania. Żeby zacząć pomagać wystarczy tylko uruchomić aplikację. Nie trzeba przy tym wykonywać wysiłku większego niż ten, który podejmujemy każdego dnia. Ten prosty mechanizm pokazuje, że nowe technologie wykorzystane w mądry sposób mogą zaspokajać wewnętrzną potrzebę altruizmu użytkownika, przynosząc równocześnie wymierne korzyści innym.

Jednym z najważniejszych celów działalności T-Mobile jest kreowanie nowych trendów. Dlatego też angażujemy się w projekty badawczo-naukowe, których celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Równocześnie jednak wiemy, że naszą rolą jest uczenie ludzi, jak mądrze z tych rozwiązań korzystać. I to ta idea sprowokowała nas pięć lat temu do zorganizowania akcji społecznej Pomoc Mierzona Kilometrami. Jej unikalność polega na tym, że nie wpływając na komfort życia uczestniczących w niej osób, dajemy im możliwość pomagania innym. Tak też widzimy w przyszłości rolę nowych technologii. Mają one być naturalnym elementem naszego życia, poprawiać jego komfort, a równocześnie stwarzać możliwość zaspokajania wszystkich potrzeb, również emocjonalnych – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska.

24 czerwca startuje piąta edycja akcji społecznej T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. W tę inicjatywę włączyć się może każdy, kto ceni ruch na świeżym powietrzu. Żeby zbierać kilometry, a tym samym pomagać dzieciom niepełnosprawnym ruchowo, wystarczy smartfon z aktywnym kontem w aplikacji Endomondo, w której należy dołączyć do rywalizacji Pomoc Mierzona Kilometrami. Niezbędne są też pozytywna energia, dobry humor i chęć niesienia pomocy. Akcja podzielona będzie na 5 etapów. W każdym z nich przed zaangażowanymi osobami postawione zostanie „kilometrowe zadanie”, które będzie prowadziło do zebrania jak największej liczby pokonanych kilometrów. Na zakończenie akcji wyniki osiągnięte przez uczestników zostaną zsumowane, a tym samym ostateczny wynik będzie efektem pracy ich wszystkich. To największy atut akcji, wspólne realizowanie postawionych przed użytkownikami wyzwań. A liczba dyscyplin, które w piątej edycji pozwalają gromadzić cenne kilometry to obok biegów, również canicross (bieganie z psem), chodzenie, jazda na hulajnodze, rowerze, rolkach i deskorolce, jazda na wózku, kolarstwo czy nordic-walking. Każde zakończone wyzwanie to udział w akcji, w ramach której T-Mobile przekazuje pieniądze dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, znajdujących się pod opieką Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. O tym, że ta prosta forma pomocy przynosi realne korzyści potrzebującym, najlepiej świadczą efekty poprzednich czterech edycji. Od 2013 roku na rzecz Fundacji TVN nie jesteś sam przekazanych zostało cztery miliony złotych.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Tradycyjnie akcję wspierają wybitni sportowcy: Robert Korzeniowski, Rafał Wilk, Maja Włoszczowska, Zbigniew Bródka, Aleksandra Goss oraz Adrianna Palka. Po raz pierwszy do aktywności fizycznej, zbierania kilometrów, a tym samym niesienia pomocy zachęcała będzie multimedalistka – Monika Pyrek. Swoją pozytywną energię wniosą również znane z zamiłowania do sportu wieloletni ambasadorzy – Monika Kuszyńska, Anna Dec, Beata Sadowska i Przemysław Cypryański.

Ty też możesz pomagać!

Zasady włączenia się w akcję są proste i niezmienne dla wszystkich użytkowników smartfonów, bez względu z jakiej sieci korzystają. Po pobraniu darmowej aplikacji Endomondo i dołączeniu do rywalizacji „Pomoc Mierzona Kilometrami” wystarczy wybrać jedną z aktywności klasyfikowanej w akcji i rejestrować każdy swój trening.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Bieżące informacje oraz aktualny licznik będzie można sprawdzić na stronie, oficjalnym profilu na Facebooku oraz profilu na Instagramie. Oficjalnym hasztagiem akcji jest #PomocMierzonaKilometrami #przybijpiatke.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się