STARTUP AWARD

Zapraszamy do udziału w 2 edycji konkursu STARTUP AWARD!, którą poszerzamy na cały kontynent, a więc STARTUP AWARD - European Edition! Na najlepsze pomysły czeka po raz kolejny nagroda 100.000 zł!
O autorze
1 min czytania 2016-05-16

Konkurs „Start up Award” zorganizowaliśmy rok temu po raz pierwszy. Był on skierowany do młodych przedsiębiorców, którzy posiadają innowacyjne pomysły i szukają możliwości ich realizacji, a także do osób niezależnych i kreatywnych, do programistów oraz ekspertów od nowych technologii. Nagrodą główną był czek na 100.000 złotych! W ciągu trzech tygodni do konkursu wpłynęło 67 projektów z całej Polski.

Do finalnego etapu zakwalifikowano pięciu przedsiębiorców. Na scenie teatru zaprezentowało się czterech pomysłodawców. Zwycięzcę wybrała Kapituła Konkursowa, w skład której weszli: prezydent Roman Ciepiela, profesor Piotr Gliński, Zygmunt Berdychowski i Michał Karnowski. Fundatorami konkursu byli PGE Polska Grupa Energetyczna, Miasto Tarnów oraz Forum Ekonomiczne.

Wygrał Bartłomiej Wielogórski i Grzegorz Piątek za skonstruowanie Prodrobota. Urządzenie zostało skonstruowane 4 lata temu przez Grzegorza Piątka i służyło do rehabilitacji chorych na porażenie mózgowe dzieci jego kolegi. Tak powstał pomysł na biznes i w 2013 r. dwójka krakowian, absolwentów AGH, założyła firmę Prodromus, dzięki czemu w sierpniu tego roku do sprzedaży trafił „trenażer chodu” o nazwie Prodrobot.

Zwycięzcy firma PRODROMUS, zaraz po naszym konkursie podpisał porozumienie o współpracy z Tarnowskim PWSZ, pozostali finaliści: firma HiproMine (pozyskiwanie białka z owadów) otworzyła hodowlę robaków pod Poznaniem, a Cyberfog (projekt z dziedziny cyberbezpieczeństwa) odrzucił propozycję wykupu przez Googla.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

 

Słuchaj podcastu NowyMarketing