StickyMe – aplikacja wykorzystująca NFC od Positive Power

Positive Power Sp. z o.o. wdrożyło dedykowaną aplikację mobilną StickyMe, służącą do obsługi programów lojalnościowych w sklepach i punktach usługowych na rynku nowozelandzkim. Rozwiązanie wykorzystuje technologię NFC.
O autorze
1 min czytania 2013-08-29

Użytkownicy aplikacji StickyMe mogą w łatwy sposób gromadzić punkty lojalnościowe w swoich telefonach. Sam proces polega wyłącznie na zbliżeniu urządzenia wyposażonego w moduł NFC do indywidualnego tagu, który posiada sprzedawca. Wówczas użytkownikowi aplikacji natychmiastowo przydzielone zostają punkty.

Sama aplikacja składa się z dwóch ekranów – listy obiektów oraz ustawień, dzięki temu jest bardzo prosta, użyteczna i intuicyjna w obsłudze. Zastosowanie technologii NFC maksymalnie ułatwia gromadzenie punktów w ramach obsługiwanych programów lojalnościowych. Operacja ta polega wyłącznie na zbliżeniu swojego urządzenia (wyposażonego w moduł NFC) do indywidualnego tagu NFC, który posiada sprzedawca. Po jego przyłożeniu, użytkownikowi natychmiastowo przydzielone zostają punkty w programie lojalnościowym.

Wdrażając aplikację, Positive Power zastosowało autorskie rozwiązanie, które umożliwia synchronizację danych zgromadzonych w pamięci urządzenia z danymi na serwerze. Dzięki temu aplikacja działa zarówno w trybie online jak i offline – użytkownik by gromadzić punkty nie potrzebuje aktywnego połączenia internetowego, a same punkty zostają mu przesłane na serwer, gdy takie zostaje wykryte. Punkty za pośrednictwem aplikacji można dodawać i odejmować.

Aplikacja StickyMe umożliwia również import danych z serwera (po wprowadzeniu indywidualnego klucza użytkownika), co rozwiązuje problem utraty zgromadzonych punktów w przypadku zmiany urządzenia przez użytkownika. Synchronizacja danych z serwerem aplikacji może odbyć się w trybie ciągłym lub „na żądanie”. W tym celu stworzona została specjalna usługa systemowa, która monitoruje stan kolejki zadań (jest to połączenie kolejki FIFO z kolejką priorytetową) oraz połączenia internetowego. Usługa uruchamiana jest razem ze startem systemu operacyjnego, dzięki czemu synchronizacja danych odbywa się również, gdy aplikacja nie została uruchomiona.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

StickyMe jest dostępne na urządzenia z systemem Android.

Słuchaj podcastu NowyMarketing